Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van még szükség C, E...

Miért van még szükség C, E kategóriánál biztonsági üzemeltetés vizsgára? Miért kéritek számon ennyire részletesen?

Figyelt kérdés

Nem is lehet már hozzányúlni az új technikához, nekünk meg 30 éves teherautón kell begyakorolni hol van a világítás kapcsoló, meg stb, ennek szerintem semmi értelme nincsen.

Meg az adagolót tanulni, kb olyan szinten kérik számon mintha autószerelőnek készülne az ember..

Régen lehet igaz volt, hogy az megy sofőrnek aki szerelő, de ma már szerintem ez nem így van.

Plusz szerintem értelmetlen az is, hogy ha valaki C+CE-re megy akkor 2 Bü vizsga van, értelmetlennek tartom ezt a rendszert így.

Ha esetleg valami illetékes olvassa, gondolkozzon el ezen, hogy miket is kell tanulni, mi értelme van szivatni az embereket ezzel a hülyeséggel.

Van olyan a csoportból aki 3-szr bukott meg, mert nem engedte át a vizsgabiztos



2016. aug. 24. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ilyenek ne akarjanak kamionozni.

Azért kell tudnod, mert az alapokat értened kell, ha lerobbansz valahol legalább közelítőleg tudd diagnosztizálni a problémát, fel tudd mérni, hogy merj elindulni egy szervizig vagy inkább meg se mozdítsd az autót stb stb. Egy 40 tonnás szerelvény plusz az esetlegesen az autó árát többszörösen meghaladó értékű rakomány az utakon nem játék

2016. aug. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a gond, mert én autószerelő vagyok, felmentett vagyok vizsga alól, csak látom, hogy mindenki szenved vele, és rossz nézni, van aki még a motorháztetőt se nyitotta ki sose

Ezen buknak meg a legtöbben.

Az a baj, hogy elkanászosodtak a vizsgáztatók és olyanokat kérnek, ami már túlzás, hallottam 1-2 dolgot

2016. aug. 24. 09:21
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

Nem túlzás. Egy mozdonyvezetőnek is olyan mélységig ismernie kell az adott típus működését, ami elsőre indokolatlannak látszik.

De valami vészhelyzet esetén legalább tudja hova kell nyúlni, vagy végszükség esetén melyik paraméter lehet rövid ideig a "piros vonal felett". Szóval profi vezetőknél nem működik az "én csak vezetem, de hogy mitől megy, fogalmam sincs" hozzáállás.

2016. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
74%
Angliaban ilyen vizsga nincs
2016. szept. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!