Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaptunk egy vegrehajtoi...

Kaptunk egy vegrehajtoi levelet, miszerint az autoinkat elidegenitettek tolunk. Semmilyen birosagi papirt, illetve felszolitast nem kaptunk elotte semmilyen hivatalos szervtol. Tartozas nelkuliek vagyunk. Ilyenkor mivan?!

Figyelt kérdés
Tehetetlenul allunk az ugy elott. Az okmanyirodaban nem tudtak megmondani, hogy a vegrehajto milyen indokkal kerte ezt a folyamatot, csak egy jegyzokonyvet latnak indokok nelkul. A torveny: birosagi vegrehajtasrol szolo 1994. evi LIII. 103 paragrafusabak (2) es (3) -as bekezdese. Ennyit tudtunk kivenni a papirbol, de az ertelmezesem szerint ez arrol szol, amit fentebb leirtam. De megis mi az, hogy indok es elozoleges felszolitasok nelkul ilyet tehetnek velunk? Esetleg valaki feljelenthetett volna? Most vettunk egy ujabb autot a regi melle. Ilyen lehetseges? Koszi a valaszokat

2018. szept. 2. 11:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Most ez ugyanaz az ügy, ami már volt? Miért nem a végrehajtót kédezgeted, ő biztos tudja, itt meg aligha tudja bárki is.
2018. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Vidd el az autókat valahova és ne áruld el hol van. Egy idő után csak megunják és ejtik az ügyet.
2018. szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdést csak egyszer kell feltenni.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__9496..

2018. szept. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2-es: nem kéne törvénysértésre buzdítani, ezzel csak növekedne a problémakupac.
2018. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Azert irtam ki megegyszer, mert pontositani akartam rajta. De a masikat kitoroltem :) Nem viszek semmit sehova, nem loptam hogy fosnom kelljen csak szeretnem megtudni, nm-e jart valaki hasonlo cipoben. Az elozo posztban kaptam jo tanacsokat, de nem hagy akkor se nyugodni a tema holnap reggelig.
2018. szept. 2. 12:04
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Már ott sántít a sztorid, hogy bírósági végrehajtó csak akkor tud eljárni, ha előtte volt egy bírósági (vagy közjegyzős, vagy NAV-os) eljárás és ti annak nem tettetek eleget, önként nem teljesítettetek valamit. Olyan nincs, hogy "csak úgy" lefoglaljanak valamit,értékesítsenek valamit,vagy megterheljenek valamit minden előzmény nélkül. El nem tudom képzelni hol éltek ti, és hogyan intézitek az ügyeiteket, ha azt se tudjátok milyen ügyben intézkedett a végrehajtó vagy egyáltalán mihez kapcsolódik az eljárás. Előzetes felszólítást nem kaptatok....hmm na persze.
2018. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hm persze!!! Mi egy kis faluban elunk, ahol ha nem egy cipod van hanem ketto, mar megjegyzik milyen jol elsz. Szerinted ha tudnam, hogy mi ez ide kiirkalnam, hogy hulyitsem a nepet a problemaimmal. Segitseget kertem, vagyis hasonlo tapasztlatokkal rendelkezo akarkit keresnek es nem okitast!! Nem videki analfabetak vagyunk, tisztaban vagyok vele, hogy ennek elozmenyei vannak, de mi semmit sem kaptunk ezen a levelen kivul. Ha tudnam hogy szar van a fulem mogott kussolnek nem itt irogatnek.
2018. szept. 2. 12:15
 8/20 A kérdező kommentje:
Elidegenitettek, nem ertekesitheto es ha lenne tartozas az autoinkon elvehettek volna a forgalmit. De nem vehettek el, mert nincs semmi tartozas. Indok nelkul ratettek a kezuket. Sem a nav sem a rendorseg senki nem foglalkozott ezelott velunk.
2018. szept. 2. 12:21
 9/20 anonim ***** válasza:
44%
#4 mi a törvénysértés? Hogy valaki a saját autójával elmegy valahova és nem mondja meg hogy hova?
2018. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Volt valami tartozásotok, csak talán nem arra a címre ment a levél, ahol most laksz. De csak a végrehajtó tudhajta ezt, itt hiába írod ki 10-szer ugyanazt.
2018. szept. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!