Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aláhamisításnak számít?...

Aláhamisításnak számít? Büntethető?

Figyelt kérdés

A szülő aláhamisíthatja a gyereke nevét, ha pl egy meghatalmazáshoz tanura van szüksége? Illetve a postán, a gyereke nevére érkező “saját kézbe” feliratu levelét átveheti úgy, hogy a gyereke kézírását odahamisítja?


Büntethető-e? Ha ilyet tapasztalok kell-e illetve tudok-e ezügyben valakihez fordulni?



#meghatalmazás #hivatalos irat #büntethető #Aláhamisítás #saját kézbe
2018. júl. 18. 11:50
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Persze, magánokirathamisítás (vagy közokirat, fajtától függően). Bűncselekmény mind a kettő. A postán is okirathamisítás, ÉS levéltitok megsértése. Rendőrségen tehetsz feljelentést.
2018. júl. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%

Feltehetöleg a kérdésben szereplö "gyerek" már nagyykorú, egyéb esetben ugyanis a kérdésnek nincs értelme.

Hivatalosan nagykorú személy helyett aláírni hivatalos papírt úgy, hogy "utánozza" az eredeti aláírást, okirathamisításnak számít, ha ezért feljelenti a gyerek, akkor büntetö eljárás indul(hat) ellene.

2018. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
37%
Kiskorú esetében nem hamísít, nagykorú esetében, ha ott van a gyerek, de mondjuk a szülő is, és a gyerek is kapott, ugyan ott, egy helyen, akkor az ügyintéző/postás összevonhatja, és egyben írathatja alá, természetesen úgy, hogy mind ketten (szülő+gyerek) igazolja magát lakcímkártya+személyi-ez sem hamísítás.
2018. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

*ha pl egy meghatalmazáshoz tanura van szüksége


Ebben az esetben nem írhat alá, a gyerek nevében semmit, mert ez már büncselekmény

2018. júl. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
97%
#3, kiskorú esetén is hamisít, ha a gyerek nevét írja alá.
2018. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Párom anyjárol van szó. Voltam vele a postán a minap és akkor az eszem megállt, hogy hogy élvezte, hogy le tudja utánozni a barátom aláírását. Szóltam a barátomnak is, hogy ez nem biztos hogy normális.

Illetve azért sem tudom hogy büntethető-e mert az ő postafiókjába jönnek a barátom levelei is, mondjuk ez még biztos nem ok arra, hogy a nevében vegye át, aláíráshamisítással.

Korábbi papír volt a meghatalmazás, amit láttam. 2013-as, akkor a barátom ugyan még kiskorúnak számított (16 éves volt), de nem hiszem hogy a nevében lehetett volna azt az iratot szignózni.. ez már ha kettőnek számít, akkor ki tudja mi van/volt még.

Nem szeretnénk meglepetéseket, de amennyiben feljelentjük, mire számíthatunk? Egy “ ejnye-bejnye” pénzbüntetésre, vagy komoly börtönbüntetésre esetleg?


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. júl. 18. 12:02
 7/48 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Én meghatalmazás nélkűl vettem át édesapám és bátyám leveleit.Azonos név,lakcím.

Akár postástól,akár postán.

2018. júl. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

A lakcímük azonos, a nevük nem.

Nem tudom az mennyire számít, hogy korábban ott dolgozott évekig, így ismerik is. De ez még mindig nem ok, hogy a párom aláírását odahamisítsa, szerintem, szerintünk.

Akkor miért nem a saját nevében vette át? Vagy miért nem hagyta ott? 10 percre van a posta, bármikor el lehet érte menni. Nem igazán értjük.

2018. júl. 18. 12:07
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen az.


Büntetőeljárást von maga után.

2018. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:

Hamis magánokirat felhasználása

345. § Aki jog vagy kötelezettség létezésének, megváltozásának vagy megszűnésének bizonyítására hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú magánokiratot felhasznál, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2018. júl. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!