Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő, ha rám írattak...

Nixi123 kérdése:

Mi a teendő, ha rám írattak egy lakást, most pedig visszakövetelik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan helyzetben vagyok, hogy tavaly szeptemberben vett a lakóhelyemen egy lakást a nővérem. Ő külföldön él, nem rendelkezik magyar lakcímmel ezáltal nem vehette meg itthon a lakást. Megkért, szinte követelte, hogy írjam alá a szerződést amely alapján kizárólagos tulajdonjogot képezek. Utóbb kiderült, behúzta a lakás árával az élettársát, akivel most szakítottak. A srác követeli vissza a pénzt nővéremtől, a nővérem pedig engem arra, hogy adjam vissza a lakást. Hivatalosan, ügyvéddel történt a szerződéskötés. Amikor aláírtam, abba a tudtaba voltam hogy ez a nővérem pénze, elmondása szerint összegyűjtötte a lakás árát, mint utóbb kiderült elsumákolta a pasijától. Az lenne a kérdésem, ha még csak nem is szerepel a nővérem neve a szerződésben, teljesen rámíratta akkor van-e joga 1 év után visszakövetelni? Bírósággal fenyeget.


2018. szept. 2. 18:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Csak fenyegessen, ezt bukta. Nincs az a bíró, aki igazat adna neki.
2018. szept. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag a tied a lakás, ez ellen nem tehet senki semmit.


Viszont az kérdés, hogy tudtad e hogy miért került a nevedre? Neked lett véve, vagy csak azért került a nevedre hogy segíts a tesódnak.

Most a nővéred mennyire kerülhet bajba, hogy követeli a pasi a pénzt? Van más lehetősége?

A fentiek tudatában dönts, hogy vissza adod e a lakást, ill. pénzt vagy nem.

2018. szept. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Miért ne vehette volna meg a lakást csak azért, mert külföldön él? Ez eleve abszurd.


Az sem világos nekem, hogy te ezt most ajándékba kaptad, vagy az volt a terv, hogy te csak névleges tulajdonos vagy? Ha ez utóbbi, illene ebből kiszállnod.

2018. szept. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ő ezt nekünk vette akkori elmondása szerint. Szerette volna, hogy legyen egy lakása Magyarországon, ha bármilyen oknál fogva hazaszorulna. De sajnos 1 év után bukott ki, hogy nem ez az igazság. Valószínűleg pont ezért íratta a nevemre (nem a magyar lakcím hiánya miatt), hanem hogy semmiképp ne tudja tőle a bíróság elítélni mivel nem az ő nevén van. Magyarán én egy eszköz voltam erre. Csak nem mondta el elejétől kezdve az igazságot. Ha ezt tudom hogy nem önerőből szerzett pénzből vette meg, valószínűleg alá sem írok. Mivel most szakítottak, a pasi visszaköveteli a pénzt, amit vagy ellopott tőle a nővérem vagy kölcsönkért. A srác feljelentéssel fenyegeti, ami által engem is a nővérem. Szomorú, hogy semmiről nem tudtam. Elhittem hogy az ő pénze, szívességet tettem neki. Nyilván ha hazaszorulna ő lakna a lakásba.
2018. szept. 2. 19:02
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Épp hogy az ajándékot lehet visszakövetelni 5 éven belül.

Ha az ügyvédnél te írtad alá, két tanú is meg volt, semmi haszonélvezet, akkor te vagy a tulajdonos.


Az már más kérdés, ha rád irányítják a NAV figyelmét - ami előfordulhat - el tudsz-e számolni miből vetted az ingatlant.

2018. szept. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
28%

Még ha a lakás tulajdonjoga nem is megkérdőjelezhető amiatt, hogy a neveden van, a nővéreden számon kérhetik azt a pénzt amiből a lakást vettétek. Ez szerintem ilyenkor ajándékozásnak számít, nm a lakást hanem a pénzt adta ajándékba amiből te megvehetted. Ha mást mondotok akkor abból bajotok lesz a magyar hatóság előtt szerintem.

Ha a nővéredet kint perbe fogja a pasija akkor esélyes hogy vissza kell adnia a pénzt. Akkor pedig visszakérheti az ajándékot - azt a pénzt amiből a lakást vettétek.

Azonban téged, mint a lakás tulaját szerintem nem perelhet, itt kizárólag a nővéreden keresztül érhet el hozzád, azt először le kell játszaniuk egy kinti bíróságon.

Az eladással azonban legyetek óvatosak, mert a magyar törvények szerint ha ilyen rövid idő alatt adod el a lakást akkor magasabb, ha később akkor kisebb, de mindenképpen megfizetendő tartozásod keletkezik az adóhatóság felé. Ráadásul ha nem veszel lakást az árából 1 éven belül,. akkor még a jövedelemadódba is beleszámít.

Mindenképpen ügyvéd kellene a dologhoz, de talán az a legolcsóbb számodra, ha most te ajándékozod neki a lakást a nővérednek, átírjátok az ő nevére és ennek költségeit ő fizeti. Aztán majd az eladással meg adókkal foglalkozzon ő és ne ti.

Addig amíg meg el nem adja, addig lakhattok benne nyugodtan.

De én megvárnám azt, hogy a nővéredet beperli-e a pasija vagy sem. Mert neked és a lakásodnak őhozzá semmi köze, nem te vetted el tőle a pénzt és nem ő vette neked a lakást.

2018. szept. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Pont emiatt fenyeget engem, mert.sz*arban van a nem tisztességes úton szerzett pénze miatt. Mivel a volt barátja fel fogja jelenteni. Úgy gondolta, eladom a lakást, átutalom neki a pénzt és mossa kezeit.
2018. szept. 2. 19:16
 8/23 anonim ***** válasza:
53%
Én azt nem értem ha külföldi vehet itt lakást akkor a nővéred miért nem tudott? A faluban több svájci nyugdíjas vett házat nálunk. Szerinted nekik volt magyar lakcímkártyájuk? Ennyire ne legyél naív. Miért kellene lakcímkártya ingatlanvásárláshoz?
2018. szept. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Na, neked is aztán van egy nővéred... Tisztességes család lehettek... Szegény srácot így megkárosítani.
2018. szept. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%
Én azt nem értem, hogy neked miért probléma, ha a nővéred nevére kerül a lakás, amiért végül is így vagy úgy, de ő fizetett. Ha a pontos okával nem is voltál tisztában, azt tudtad, hogy a papírforma miatt lettél csak tulajdonos, nem neked szánta ajándékba a lakást. Vagy képes lennél a saját tesódat lenyúlni???
2018. szept. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!