Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretnék tanácsot kérni már...

Szeretnék tanácsot kérni már bedőlt hiteltartozás miatt, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Svájci frank alapú deviza lakáshitelem bedőlt. A bank vitte a lakást, de így is óriási adóságom maradt. Amit a behajtó cég életem végéig behajthat bármilyen vagyontárgyam, vagy jövedelmem lesz a jövőben. Kérdésem arra irányul, ha ne adj isten egyszer majd remélem nagyon sokára, de öröklöm

a szüleim ingatlanának 1/4-részét, gondolom arra is igényt tarthat a behajtó. Mondjak le örökségemről mielőtt eljönne az idő? Viszont azt szeretném, hogy ezt az örökséget a gyermekem megkaphassa. Tudom jól, ha utánam örököl, akkor az adósságot is örökli, ezért kérnék tanácsot, milyen lehetőségem van?


Kérem azon válaszolókat, akik a bedőlt hiteleseket

szeretik szidni, amiért ilyen buták voktak, nost hanyagoljanak.



2018. szept. 8. 02:45
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Nincs sok lehetőséged sajnos. Az többé-kevésbé hatékony megoldás lehet, ha összebeszélsz valakivel, hogy a nevére iratod az ingatlanjaidat/ingóságaidat, akkor a bank nem tudja elszedni. A rizikója az, hogy az illető valószínűleg nem ingyen fog bevédeni, és ha az átlagosnál szemetebb az illető, fogja és lelép a cumóiddal (ha a nevén vannak, jogilag megteheti).

És legközelebb PÉNZÜGYI TANÁCSADÓ, mielőtt hitelt veszel fel!!!!!!!!!!!

2018. szept. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

A szüleid végrendelkezhetnek, és a rád jutó részt öröklheti az unoka. Bár neked jogod lenne ezt megtámadni, de te nem fogod.


Viszont ettől függetlenül legyen törlesztési terved, hisz másképp még a nyugdíjadból is vonni fogják. Nem tudom, mekkora adósságod maradt, de ha havonota törlesztesz mondjuk 80e Ft-ot (nettó átlgbér kb harmada), az is kb 10 millió 10 év alatt. Szóval el tud az fogyni idővel.

2018. szept. 8. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Örökségről lemondhatsz amíg az örökhagyó él, halála után az örökség visszautasítható. Mindkéte esetben a helyedre az öröklési rendben a leszármazóid lépnek.


Ptk. Hetedik Könyvét (Öröklési Jogot) olvasd el, pár oldal az egész (a végén).

[link]

2018. szept. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%
Azt javaslom gyújtsd fel a bankot, sok embert tönkre tettek már a mocskok.
2018. szept. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez durva, nagyon sajnálom.


Szerintem ne hagy nyomot arra sem, hogy valamid is lett volna, ergó ne mondj le semmiről(nehogy a lemondáskor valami legyen) inkább ahogy a #2 mondja zárd ki magad mindenből, azáltal hogy a szüleid mindenüket végrendeletben a gyerekedre hagyják.

Sajnos téged mint haszonélvezőt is ki kell zárni mert a részed is megtámadhatja a bank.


A kockázat nyílván annyi, hogy a gyerekeid lelkiismeretére kell bíznod magad, aki jogilag bármikor az utcára tehet, de reméljük ez nem következik be.

2018. szept. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ott bsztad el, hogy hitelt vettél fel...

Minek adsz lehetőséget a banknak, hogy eladósítson? Tudhatnád, hogy ők egyvalamiben érdekeltek: a profitban

Hogy az utcára kerülsz, magasról toccsanósan leszarják. Nincs pénzed, onnantól fogva senki vagy a szemükben, mehetsz amerre látsz.

A bank is vastagon sáros, pont emiatt, de ez téged akkor se ment fel.

Ahogy írták: alkalmazz pénzügyi tanácsadót. Kevésbé fáj pár százezret elveszteni, mint milliókat.

Lehet engem is lepontozni a tőkenyalonc bankimádóknak, szeretem látni ha igazam van, beismerni úgyse fogjátok még saját magatoknak se, mert az ugye derogál...

Ha majd adósságspirálba kerültök, jusson eszetekbe, hogy valaki valahol hatalmasakat röhög rajtatok.

2019. aug. 17. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!