Ebben a az esetben mi a teendő hiteltartozás esetén?

Figyelt kérdés
A volt párommal telefont vettünk előfizetésre kb.4 éve azóta nincs fizetve nekem nem volt munkám akkor se és most se lakásom sincs és lefoglalható dolgom sincs ugy gondolom most a tmobil hibázott mert elvileg 3hónap munkaviszony nélkül nem adhat ki telefont és nekem kialadtak bementem közöltem velük hogy perelhetem őket de ha elvesztem milliok is lehetnek
2018. febr. 2. 04:04
 1/7 tamas85hmvhely ***** válasza:

A mobilszolgáltatók saját maguk mérlegelik, hogy kivel kötnek szerződést! Nagyon rossz kifejezés a "nem adhatnak ki" és én csak "felvettem" a telefont.

Itt senki nem ad ki semmit és nem vesz fel semmit...

Ezek a távközlési szolgáltatók az általad bediktált adatok alapján végeznek egy belső kockázat elemzést és mérlegelik, hogy kötnek-e szerződést Veled vagy sem. (Esetleg kérnek depositot.)

Azt írod, hogy 4 éve történt a dolog. Ha nem indítottak még semmi jogerős végrehajtási eljárást, akkor nyugodtan dölj hátra és mosolyogj. :-) Mert a telekommunikációs díjtartozások elévülésének ideje 1 év! :-) HA ezek után indítanak MOKK fizetés meghagyásos eljárást, akkor csak válaszol a közjegyzőnek egy ajánlott, tértivevényes levélben, hogy a kiállított fizetési meghagyás ellen ellentmondasz, mert a követelés elévült. Ekkor továbbmegy bírósági eljárássá, de ott egyben meg is fog szűnni az ügy. (A Telekom nem fogja kifizetni az illetéket, mert Te nyernéd a pert!) Ez nem azt jelenti, hogy nem tartozol, csak annyit, hogy nem behajtható!!! Remélem, hogy tudtam segíteni! Ez egy nyert ügy, ha nem indították még meg a behajtási folyamatot!

2018. febr. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Behajtótól kaptam levelet kettőt azt se mostanába hanem amikor én nem tudtam fizetni befizettem 20000ft.ot majd 2x 6000ft.ot azóta kaptam még egy levelet hogy 1980000ft a tartozás és ismét 20000ft.ot kell fizetnem utánna már semmit nem kaptam!
2018. febr. 3. 15:15
 3/7 anonim ***** válasza:
A leveleket keresd elő,az azokon szereplő dátum fontos lehet. Gyanus,hogy mind 1 éven belüli lesz,és akkor előbb utóbb behajtható.Nem hiszem,hogy egy ilyen helyzetben rutinosnak számító cég,"elfelejtené",hogy tartoznak neki,ráadásul jobb jogi háttere van,mint amit te össze tudsz vakarni valaha is,ha az a 200 ezer Forint befizetését sem tudod megoldani.Ha most nem tudják behajtani,akkor kamatosan majd évek múlva,akár egy örökségből. Egyet mondjuk nem értek. Minek vettél mobilt,ha tudtad,hogy úgysem fogod tudni fizetni,munkahely nélkűl?
2018. febr. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát nem én vettem a mobilt ... mivel tudtam hogy nem tudom fizetni mert se most se akkor se semikor nem volt munkám egyéb okból 2.félként irtam alá ...
2018. febr. 6. 05:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Most már megkevertél egy kicsit, Írod hogy: "egyéb okból 2.félként irtam alá ..."



Mit jelent az,hogy 2. félként?


Én amelyik vagyok,de ott csak egy előfizető van. Vagy valami brutál telefont vett a párod,és ehhez kellett kezesként aláírnod? Mert hitelre vette? Mert kb. lassan ezt szűröm le. Viszont itt egy kicsit faramuci a helyzet,mert külön kell venni,a hírközlési szolgáltatási díját,amivel tartozol,ennek elévűlése valóban 1 év,de ha részletfizetést írtál vagy írtatok alá az exeddel,azt már lehet hogy hitelként veszik,és ennek elévűlése viszont 5 év. Ahhoz,hogy ezt pontosan ki lehessen bogarászni,látni kellene a szerződést,de gyanítom,hogy a szolgáltatónak egy egész ügyvédi iroda van a hátterében,és valószínűleg minden lépésével jogilag tisztában van. Ha ezt polgári jogi útra viszi,az még egy kicsit emeli a költségeket,aztán átadják majd egy behajtónak valamennyiért,és a behajtó az ő tiszteletdíjjával állandóan cseszeget. Szinte zaklat. És most visszatérnék az eredeti kérdésre.



"Ebben a az esetben mi a teendő hiteltartozás esetén?"



Azt,amit aláírtál a szerződésben. Teljesítsd,a fizetési kötelességedet. Keress munkát,és egyezz meg a szolgáltatóval,hogy havi részletekben megpróbálod rendezni. És legközelebb gondolkodj,mielött bármit aláírsz.

2018. febr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen teljesen jól szurod le olyan telefont vett es elofizetest ami brutal tehat en nem tudtam fizetni 99% es 3an voltunk az exem en es az ugyintezo de o azt mondta hogy semmi kotelezettsegem nem lesz mivel semmi felmutathatom nincs :/ egyszeruen nem ertem :(
2018. febr. 7. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát lehet hogy ezt mondta, de ezt meg már bizonyítani nem fogod tudni. Ha esetleg van egy példányod ebből a szerződésből,abban le van írva minden. Még az is,ha nem fizetsz,akkor mi történhet. Egyedül az elévülésbe kapaszkodhatsz,de ott is csak akkor,ha legalább egyszer túl lépték az egy év elévülési időt,és elméletileg ez is csak a telefonszámlára vonatkozik. A telefontörlesztést azt lehet hogy a hitel kategóriába sorolják és annak 5 év lesz az elévülése. Gyanítom,hogy idén pont kerül majd az i-re. Érdeklődve várjuk majd a fejleményeket.
2018. febr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!