Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek azzal a...

Ti mit tennétek azzal a személlyel, akiben fiatalon annyira megbíztatok, hogy hitelt vettetek fel neki a saját lakásotokra, saját nevetekre, de ő futamidő felénél kiszáll és cserben hagy?

Figyelt kérdés
A nővéremről van szó, 2008-ban beütött nála a krakk, ezért utolsó mentsvárként megkért, hogy vegyek fel jelzálog hitelt neki a lakásomra, majd ő fizeti. Megsajnáltam, bíztam benne, felvettem a hitelt. Anyukánk hagyta rám a lakást, tőle örököltem némi hitelt is "mellékelve", de az fizethető volt és 2015-re lejárt volna. Emellé a kisebb hitel mellé vettem fel a nővéremnek még plusszban milliókat, így már 8 és fél millió ft terhelte a lákásomat, plussz a kamatok és persze a futamidő indult elölről 2008-ban. Majd jött a svájci Frank növekedés, akkor már havi 180 ezer volt a havi törlesztőrészlet, amit felesben fizettünk, hoozáteszem aránytalanul, hiszen a hitel egy kisebb részben tartalmazza csak anyu hitelét. Azóta a hitel forintosítással valamelyest normalizálódott a helyzet, de még így is havi 105 ezer és persze a futamidő ezzel arányosan megint nőtt, így 2026-ig tart. Jelenleg is felesben fizetjük, de ő közölte, hogy túl sok neki, januártól nem fogja fizetni. Pedig jó állása van, a férje is 300e felett keres, de van két gyerekük és egy hitelük, az én lakásomra felvett hitel megy a levesbe! Nekem is van egy gyerekem, akit egyedül nevelek, eslyem sincs havi 105 ezer plusz rezsit fizetni, ennek a felét is alig köhögöm. Hogy lehet valaki ilyen érzéketlen? És már nem is veszi fel a telefont nekem, a férjével beszéltem, hogy hasson rá (ő egyébként nagyon rendes ember), de azt mondta, hogy nem tud, ezt nekünk kettőnknek a tesómmal kell elintéznünk. De nem tudom elintzni vele! El fogom veszíteni a lakásom! Hova megyek a gyerekemmel? Más lakásába albérletbe? Jah.. És ha elúszik a lakásom, még korán sincs vége a tartozásnak! Hiszen a lakás értéke még alacsonyabb, mint a rajta lévő hitel kb. másfél millióval, ezt még ki kellene fizetnem, de miből?? Mit kell tenni ilyen helyzetben? Hova forduljak? Vagy hogyan hassak a nővéremre (aki egyébkéntegy önző, érzéketlen, "neki legyen jó, más le van sz@va" típus) Hova, kihez fordulhatok? Várom a szíves javaslatokat, ötleteket.

2017. dec. 6. 12:25
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
81%
Én inkább magamat okolnám hogy, hogy lehettem ilyen hülye.
2017. dec. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit ér a lakás?
2017. dec. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
95%

" Vagy hogyan hassak a nővéremre (aki egyébkéntegy önző, érzéketlen, "neki legyen jó, más le van sz@va" típus" - ezt gondolom már akkor is tudtad, mikor felvetted a hitelt a tesód miatt.

Bíróságon próbáld rendezni, mert ez másképp nem fog menni!

2017. dec. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
86%
Megkérdezhetem mire kellett neki a hitel?? Mire költötte? Mert az sem mindegy! Ha kocsit vett belőle, akkor a kocsit elkobozhatod tőle pl.
2017. dec. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 érdekel0 ***** válasza:
92%

Bocs az offért,de azt írod anyukádtól lakást örököltél.

Ő is örökölt valamit?

Nem lehet,hogy ez bántja?

Tudom nem mentség,de érdekelne.

2017. dec. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
91%
Pfff...keress egy jó úgyvédet, szükséged lesz rá! Hiába tudod bizonyítani, hogy neki kellett a hitel és ő költötte el a pénzt, a te lakásod a fedezet, így azt mindenképp viszi a bank ha nem fizettek.
2017. dec. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
88%

Közöld mindkettőjükkel, hogy ha miattuk elveszíted a lakásodat, akkor nála fogtok lakni - ez a minimum, amivel tartoznak neked.


Sőt: kijelentő módban közöld velük, hogy akkor januárban költöztök hozzájuk, úgy rendezkedjenek, hogy a gyerekszoba január elsejétől a tiétek amíg nem rendezik a hitelüket, és várod szeretettel őket most hétvégén, hogy elkezdjenek segíteni a költözködésben.

2017. dec. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
89%

Fordulj ügyvédhez.

Más megoldást ezen kívül csak abban látok, ha fogod magad és a gyerkőcöt és kimentek külföldre. Ausztria, Németország, Anglia stb.. Valahol csak van ismerősöd, próbálj segítséget kérni tőlük munkaügyben.

Kintről be tudnád fizetni a 105 ezret és talán ki is tudnád adni a lakásod, abból is jönne be valamennyi pénz.

Ha mindenképp itthon maradnál, akkor add ki a lakásodban az egyik szobát(ha több szoba van) és keress másodállást vagy teljesen más munkát, ahol többet fizetnek.

Próbálj mindent megtenni és nem elveszteni a lakást.

Borzasztó sok a 105 ezer havonta, de ha elveszted a lakást, akkor albérletre is el fog menni ennyi és az a büdös életben nem lesz a sajátod.

Nagyon sajnállak, próbálj midnen követ megmozgatni az ügy érdekében, addig járni a férj és a nővér nyakára amíg ki nem csengetik minden hónapban a hitel felét.

És ezt szó szerint mondom, ne hagyd magad.

De hátha az ügyvéd tud majd valami okosat mondani.

2017. dec. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
53%

Én egyszer küldenék neki egy üzenetet, hogy ezt ugye nem gondolja, hogy így fejezi be, és megfenyegetném, hogy ennek így nem lesz jó vége. Ha akadékoskodik, én ezek után simán kiraknám facebookra meg elterjeszteném ezt ismerősök között, MINDENESTÜL (profillinkelés, név).

(más olvasóknak meg: nem veszünk fel hitelt saját nevünkre másnak!)

2017. dec. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Meg azt is, hogy a saját bőrödön tapasztalod meg azt, hogy a pénz felülír mindent: a családi, rokoni kapcsolatokat. Tekintve, hogy nincs bizonyítva- ha jól értem- hogy a nevében vetted fel, sajnos nem visszakereshető, így olyan mintha azt a saját hasznodra vetted volna fel. Csak egy példa: a párom adósságspirálba keveredett amiatt mert a családja rávette hitelek felvételére. Sajnos a megállapodást nem tartották, miszerint ők fizetik a havi részleteket. Több millió forintról van szó, amit 10 év alatt verejtékesen fizetett vissza. A legnagyobb hibás maga a párom volt a naívságával. A família azóta úgy tesz mintha mi sem történt volna. Végülis csak 10 év ment el a fiatalságából, ami alatt szerzett pénzt a maga boldogulására fordíthatott volna. Ne haragudj, hogy ezt leírtam. Csak azt akartam alátámasztani a pénz mire nem veszi rá az embert. Utána meg az illetékesek mossák a kezüket és élnek vígan a másik rovására. Sajnálom a gyermekedet:(
2017. dec. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!