Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Helyes ez a "felmondás",...

Helyes ez a "felmondás", rendben van ez így? Többi lent

Figyelt kérdés
Nemsokára lejár az 1 év táppénzem, sajnos nem tudok sem saját, sem más munkakörben visszamenni dolgozni, műtét előtt állok. Munkahelyem rá akar venni, hogy közös megegyezéssel szüntessük meg a munkaviszonyt és kiadja a szabadságot. Az orvos további betegállományban tartana (ellátmány nélküöl, ezt csak azért írtam, hogy nem gyógyultam meg szerintük sem), leszázalékos sem kizárt. Kérdésem. jól van ez így, hogy még az aláírásom sem kell a közös megegyezéses felmondáshoz (ezt mondják), illetve, hogy a leszázalékolásnál ez számomra nem lesz-e hátrány, hogy "közös megegyezéssel" szűnt meg a munkaviszonyom és nem munkáltatói felmondással? Előre is köszi a választ vagy ha megmondjátok, hogy kitől, hol tudnék ennek utána járni? (Liga szakszervezet csak tagoknak nyújt jogsegélyt - legalábbis a honlapon ezt írják.)

2018. szept. 13. 11:48
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
Nem jó helyen van a kérdés,mert ez a biztosítás témakör.itt nem biztos hogy segíteni tudnak.Én sem értek ehhez sajnos.Társadalombiztosítás,tb kategóriába tegye.
2018. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
100%

A táppénz maximum egy évig adható, utána vagy vissza kell állni dolgozni, vagy a leszázalékolás.

Ha nem írod alá, akkor nem lesz közös megegyezés, de akkor is megszűnik a munkaviszonyod, ha másért nem, akkor mivel nem mész vissza dolgozni és nem is tudod igazolni a napjaidat, ezért kvázi kirúgnak, ha letelt a szabadságod.

2018. szept. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

"Ha nem írod alá, akkor nem lesz közös megegyezés,"

Na ez az egyik problémám, hogy állítólag be lett küldve a központba az én aláírásom nélkül a "közös megegyezéses" munkaviszony megszüntetés.


" de akkor is megszűnik a munkaviszonyod, ha másért nem, akkor mivel nem mész vissza dolgozni és nem is tudod igazolni a napjaidat,"


Dehogynem, továbbra is betegállományban tartanak - pénzbeli ellátás nélkül - hiszen ezután lesz műtét.

Már megkaptam a leszázalékolási eljáráshoz is a papíromat.


Akkor pontosítom a kérdésemet:

lehet-e közös megegyezéssel munkaviszonyt úgy megszüntetni, hogy én azt nem is írtam alá (részemről még nincs beleegyezés) ?

Leszázalékolásnál nem ér-e hátrány, ha "közös megegyezéssel" mondják fel a munkaviszonyomat (hiszen én nem akarok kilépni) - vagy ezzel sehol nem foglalkoznak?


Ne értsétek félre, nem akarom "levenni" a munkahelyemet semmire, csak nem szeretném, ha hátrány érne emiatt a leszázalékolás folyamatában.

Azt szeretném, ha nyoma lenne annak, hogy a munkahelyemről nem önként távoztam.

2018. szept. 13. 13:40
 4/26 anonim ***** válasza:
56%

<állítólag be lett küldve a központba az én aláírásom nélkül a "közös megegyezéses" munkaviszony megszüntetés.>


A te aláírásod nélkül érvénytelen.

Ha meg esetleg valaki aláhamisította a neved, akkor a munkaügyi bíróságon indított peren kívül okirathamisításért rendőrségi feljelentést is tehetsz. Ezek súlyos dolgok, szóval nem hiszem, hogy erre vetemedett volna a munkahelyeden bárki is.


"lehet-e közös megegyezéssel munkaviszonyt úgy megszüntetni, hogy én azt nem is írtam alá (részemről még nincs beleegyezés) ?"


Nem lehet.

És nem is kényszeríthetnek arra, hogy aláírd.

Még csak azt sem tehetik meg, hogy gyors döntést akarnak kicsikarni, pl. hogy odaadják a papírt, hogy van tíz perced, hogy átgondold.

Nem akarom részletezni, milyen trükkökkel próbálkoztak már munkáltatók, de nem véletlenül születnek meg a törvények...


<Leszázalékolásnál nem ér-e hátrány, ha "közös megegyezéssel" mondják fel a munkaviszonyomat (hiszen én nem akarok kilépni) - vagy ezzel sehol nem foglalkoznak?>


Ezt nem tudom. De nem is lényeges, mert nem írod alá, és kész.


Valószínűleg azért akarnának közös megegyezést, mert akkor nem kell végkielégítést fizetniük - ami az ott eltöltött évek számától függően akár több havi bér is lehet.


Az meg hülyeség, hogy "kiadja a szabadságot" - nem tudja kiadni, hiszen betegállományban vagy. A kettő egyszerre nem megy.

De azért azt még leírom, hogy úgy dereng, hogy a leszázalékolásnál feltétel a folyamatos betegállomány, tehát az sem működne, hogy két-három hónapra szünetel a betegállomány, majd utána megint felvesznek. Különben is, a betegállomány akkor van, ha az ember nem keresőképes - dolgozni meg akkor megy, ha keresőképes. (A táppénzes papíron is így szerepel: "keresőképes ... hó akárhanyadikától".)

Szóval ez sehogy sem jön össze.


Még egy: végkielégítés mindenképp jár. (Akkor nem járna, ha rendkívülivel mondanának fel, az meg ugye így lehetetlen, hogy egy éve táppénzen vagy.)


Szóval nehogy aláírj bármit is. Ez nem kiszúrás a céggel - ők tisztában voltak a jogszabályokkal az alakuláskor, és benne van a pakliban, hogy a dolgozók egy része beteg lesz stb., ezt tudomásul kell venniük.

2018. szept. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 4-es az alapos és részletes válaszodat.

Igen, úgy fest a dolog, hogy ki akarják csikarni a gyors döntést - én meg alaposan körül akarom járni - csak nem tudom, hogy hol :D - ezért fordultam ide, a gyakorira.

Holnap mnegyek a kezelőorvosomhoz - utána majd talán egy kicsit okosabb leszek :-)

2018. szept. 13. 19:45
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem kérdezz meg munkajogászt - van ingyenes jogsegélyszolgálat is, pl. [link] - Itt 48 órán belül válaszolnak.

És/vagy egy TB-ügyintézőt, az orvosodat, szóval olyanokat akik azért képben vannak valamelyest - csak azért kezeld fenntartással, bárki bármit mond, mert tévedhet is. Viszont ha hárman-négyen is ugyanazt mondják, az már akkor valószínűleg korrekt infó.

Én tartom az előző véleményemet: semmiképp ne írj alá semmit.

2018. szept. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

"Lehet-e közös megegyezéssel munkaviszonyt úgy megszüntetni, hogy én azt nem is írtam alá (részemről még nincs beleegyezés) ?


Nem lehet. Ahhoz mindkét fél aláírása szükségeltetik. Ha valaki helyetted aláírja, az okirathamisítást követ el, amit a törvény büntet!


"Leszázalékolásnál nem ér-e hátrány, ha "közös megegyezéssel" mondják fel a munkaviszonyomat (hiszen én nem akarok kilépni) - vagy ezzel sehol nem foglalkoznak?"


Leszázalékolásnál lényegtelen, hogy milyen módon szűnik meg a jogviszonyod, ott feltétel, hogy munkaképességed valahány százalékát elveszítsd. Egyébként is, ha az ellátást igényled, muszáj lesz a munkaviszonyt megszüntetni, egyébként nem kapod.


Fontos! Abban az esetben, ha valaki 30 napon túl keresőképtelen állományban van, a munkahely a saját üzemorvoshoz köteles elküldeni rendkívüli alkalmassági vizsgálatra a dolgozót, mielőtt újra felveszi a munkát.

Abban az esetben, ha az üzemorvos alkalmatlannak minősíti a munkaköre betöltésére a dolgozót, a munkahelynek két lehetősége van. Tehát nem Neked, hanem a munkahelynek!

1. Az állapotodnak megfelelő munkakört ajánl fel, ahol kevesebbet nem kereshetsz, mint amennyi az éppen hatályos béred. Rövidebb munkaidőt persze megajánlhat, amit ha elfogadsz, arányosan kevesebb bérrel, az nem szabályellenes. Ha nem fogadod el a másik munkakört, akkor

2. fel kell, hogy mondjon a munkahely, mivel alkalmatlannak minősített dolgozót nem foglalkoztathat tovább az eredeti munkakörében.


Ilyen esetben - ha egyébként is járna - jár a végkielégítés és a felmondási idő. A felmondási idő felének megfelelő időtartamra egyébként is fel kell, hogy mentsen a munkavégzés alól a munkáltató, de munkaköri alkalmatlanság esetén logikus, hogy a teljes felmondási idő alól fog felmenteni, hiszen nem dolgozhatsz.


Más: Ha Te a rokkantsági ellátásod intézed, és saját döntésed alapján felmondasz azért a cégnél, hogy igényeld és kaphasd az ellátást, az nem ugyanaz, mint amikor a cég mond fel Neked. Ilyenkor nem jár automatikusan a végkielégítés. Ezt jól át kell gondolnod még az 1 év lejárta előtt, hogy miképp lépsz a továbbiakban.


A céged láthatóan a végkielégítés és egyéb juttatások biztosítását óhajtja megúszni, azért ajánlgatja a megegyezést. Egyébként ha olyat ajánl meg, ami számodra kedvező, és megfelel, nem ördögtől való, hogy elfogadd.


Viszont azt jó lenne tudni, hogy biztosan megkapod azt a százalékot, ami a rokkantsági ellátáshoz szükséges. Mert mi van akkor, ha mégsem, és közben a munkahelyed is elveszíted? Én először intézném a "leszázalékolás", és ha annyi százalékot megítélnek, ami az ellátás folyósítását biztosítja, utána mondanék fel, és igényelném az ellátást.

2018. szept. 14. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:

2es vagyok


Ha nem írtad alá, de mégis alá van írva, az nyilván okirat hamisítás! Mondjuk azt nem tudom honnan tudod, hogy alá van írva a nevedben...


Viszont egy év táppénz után a munkáltató jogszerűen felmondhat, attól függetlenül, hogy a te orvosi kezelésed, leszázalékolásod..stb hogy alakul. Az már más kérdés, hogy rendes felmondás, vagy közös megegyezés.

Azt nem értem pontosan, hogy az a bajod, hogy kirúgnak, vagy az hogy közössel akarnak elküldeni, nem felmondással?

2018. szept. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a precíz válaszokat.


Nem az a problémám, hogy felmondanak, hiszen nem tudok visszamenni dolgozni, fizikailag alkalmatlan vagyok rá - mint írtam, ezután fognak még majd műteni (már egy éve húzódik, mert mindig találnak valamit, ami miatt épp nem lehet megműteni - most a szívemnél valamit, amit, ha nem vizsgálnának ki, akkor megemeli a műtét kockázatát.

Hogy mi a problémám?

"Ha nem írtad alá, de mégis alá van írva, az nyilván okirat hamisítás! Mondjuk azt nem tudom honnan tudod, hogy alá van írva a nevedben..."


Nem mondtam, hogy alá van írva a nevemben, én nem állítottam ilyent.

Nekem azt mondták a telefonba, hogy közös megegyezéssel felmondtak, s ezt MÁR BEKÜLDTÉK A KÖZPONTBA! nekem meg be kéne menni aláírni, hogy átvettem a felmondást (magyarul, hogy ki vagyok értesítve erről).

Szóval nem a közös megegyezéses felmondást kell - állítólag - aláírnom, hanem az átvételt.


Az a problémám, hogy azt szeretném, a "történetből", azaz az elbocsátásból is látszódjon, hogy nem én akartam otthagyni a munkahelyemet, hanem alkalmatlan vagyok rá, hogy visszamenjek.

Meg most már az is a problémám, hogy ha tényleg beküldték közös megegyezésessel (a beleegyezésem nélkül) a munkaviszony megszüntetést, akkor utálom, ha nyomást gyakorolnak rám vagy sarokba szorítanak. Rühellem a nem tisztességes eljárásokat - ennyi.


Azóta beszéltem az orvosommal is tegnap - Ő is meglepődött ezen és azt mondta, hogy állítólag a leszázalékolásnál nincs jelentősége, milyen módon szűnt meg a munkaviszony, de feltétlenül keressek valami munkajogászt.

2018. szept. 15. 10:38
 10/26 A kérdező kommentje:

Most néztem utána, igazából nem is járna végkielégítés, mert nem volt meg a 3 év munkaviszonyom a munkahelyemen.


Szóval ez kilőve, ez már nem "zavaró tényező" - de igazából nem is akartam ezt "kihasználni" (amúgy is max 1 hónap járt volna).


Szépen tisztul a kép... :-)


Akkor most már csak azt kell megtudnom, hogy tényleg beküldték-e a beleegyezésem nélkül (ennek a munkahelyemen utána tudok majd járni) és hogy a leszázalékolásnál van-e jelentősége, milyen módon szűnik meg a munkaviszony? (ezt meg még előtte megtudakolom )

2018. szept. 15. 10:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!