Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebböl a büntetőügyből, ki...

Ebböl a büntetőügyből, ki bírnám magam védeni? Tartásdíj

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gyermektartásdíj hátralék!2015 óta most lesz egy előkészitő ülés büntetőügy "tartásdíj hátralék miatt"

A lényeg 2015 júniúsba feljelentett volt párom mert kevesebbet fizettem.Kaptam 1év halasztást pártfogóval.

Na most közbe mi 2016Márciusba megeggyeztünk a tartásdíjba,polgári peres úton,lett bírósági végzés is.Elmondta ott, nekem nincs tartozásom felé,és ezis belelett vezetve.

Az ügyészség nem tudja hogy mi már több mint 2éve megeggyeztünk és fizetem is rendesen gyt.

Kb 2015júnitól -2016februárig van 100ezer ft "elmaradás" Amíről elismerte hogy nem kéri.

Most én mit tudok így tenni a bíróságon?Kaphatok így akármit is?Hogy

zajlik egy ilyen ülés?

Meg ha ő most azt mondja hogy így van ahogy leírtam,akkor megszüntetik az eljárást?

Mondjuk ha mást mondana hazudna,és én tudom bizonyítani.

Remélem tud valaki segíteni,mert nagyon idegesít ez a dolog.Ha nem értetek valamit nyugodtan kérdezetek.

Köszi a válaszokat!


2018. szept. 18. 20:29
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 10-es.

De már jövöhét kedden lesz a tárgyalás(előkészítő ülés).Szerinted ha holnap feladnám tértivevénybe a másolatokat, akkor még visszamondják a tárgyalást?Vagy ez már elkerülhetetlen,és ott kell bizonyítanom?

Köszi ha válaszolsz.

2018. szept. 19. 12:53
 12/17 anonim ***** válasza:
Az előkészítő ülés lényege, hogy ott beismerheted a bűnösségedet a váddal egyezően és akkor ott akár be is fejeződhet az ügy, ítéletet hozhatnak. Azonban ha te nem ismered be a bűnösségedet, akkor pedig tárgyalást tűznek ki benne. Akkor előterjesztheted a bizonyítási indítványaidat. Tehát vidd magaddal az összes iratod és csatold be. Amennyiben bármilyen iratra szükséged van, akkor célszerű lemásoltatni és másolatban becsatolni.
2018. szept. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.És mivel volt élettársam is ott lesz,és elfogja mondani hogy nincs tartozásom felé,meg rég megeggyeztünk,akkor is lezárhatják az ügyet?köszi válaszod
2018. szept. 19. 19:29
 14/17 anonim ***** válasza:

Hm. Te abban a hitben vagy, hogy ezt az ügyet tőletek függetlenül a hatóság indította?

Csak szólok hogy tévedsz.

Anyuci "ba..kodik" a háttérben, erre készülj!

2018. szept. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem a hatóság..exem feljelentett 3éve,de azóta rendeztük a dolgot
2018. szept. 20. 08:47
 16/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Csak leírom mi lett a tárgyalásból,ha valakit érdekel..

Végzés:vádlottal szemben a tartási kötelezettség elmulasztásának vétsége miatt folyamatban lévő büntetőeljárást megszünteti.

:)

Megnyugodtam.Mivel volt egy bírósági papír a kezembe ami alapján lemondott az elmaradásról,meg hogy megeggyeztünk a havi gyt. Díjról,igy nem vagyok bűnös.És most szembesűlt avval a ténnyel hogy ő nem kapot volna egy ft-ot se,csak én max közmunkát.Köszi a segítségeket!

2018. szept. 25. 18:32
 17/17 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jól végződött!
2018. szept. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!