Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Rudas László-t stb. meneszt...

Ha Rudas László-t stb. meneszteni kellett az utca nevek közül, akkor Bajcsy Zsilinszky mért maradt, maradhatott meg?

Figyelt kérdés
Én Rudas Lászlóba lakok, nem vagyok kommunista de mint a Micimackóban amikor Micimackó háza fölé ki van írva, hogy "Kovács János", na ugyan ezt az érzelmet váltotta, váltja ki ez az utca tábla az én házamnál. Bajcsy-nak is volt bűne, de akkor miért maradhatott?
2018. szept. 22. 02:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Nos, egy kis töri:

Zsilinszky Endre alapította Gömbössel együtt a fasiszta MOVE-t azaz a Magyar Országos Véderő Egyletet. Később a nyilvános fajvédő egyletekben vezérkari tag. Vitézzé avatják, Ekkor felveszi a neve mellé anyja nevét is, ettől fogva Bajcsy-Zsilinszky Endre. Lényegében egy szélsőjobboldali fasiszta tiszt!

Gondoltad volna?

Az már más lapra tartozik, hogy utána viszont besokallva a nácik tetteitől, "átesik" antifasisztába.

Soha nem volt kommunista, de a kommunisták minden tiszteletet megadtak neki, mert antifasiszta volt, ennélfogva szimpatizált a szintén antifasiszta kommunistákkal IS!

2018. szept. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok:

Tehát aki kint hagyja a nevet, az a fasiszta, vagy a komcsibarát Bajcsy előtt tiszteleg?

2018. szept. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kissé összemosott történelem, de nem vártunk mást.

Egyébként akik tisztelték (mindegy melyik oldalon), azok a halála körülményeiért tették.

Ami pedig az utcaneveket illeti, csak ritka kivétel azon áldott állapot, mikor a politikusok képesek mértéket tartani. Ilyen az utóbbi száz évben nem volt és most sincs.

2018. szept. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#1, #3-nak:

Mire írtad hogy összemosott?


"Egyébként akik tisztelték (mindegy melyik oldalon), azok a halála körülményeiért tették."


Lényegében ezt akartam mondani én is, csak megjegyeztem kérdés formájában, hogy nem értek egyet a tisztelettel.

Mindkét oldalról önellentmondás, visszatetsző.

2018. szept. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én még mindig nem értem, hogy akkor Rudas Lászlót mért kellett lelökni?
2018. szept. 23. 14:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Wikiztem egyet.

Ez a Rudas keményvonalas, elkötelezett kommunista volt!

2018. szept. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az, attól függetlenül, hogy a 20. század kommunistáit, akik igazából nem voltak kommunisták, csak kommunistának hazudott bolsevik, rabló kapitalisták, én sem szeretem őket, viszont Rudas pont hogy marxista volt, ebből adódóan utálni se tudom, egyszerűen nem tett olyat ami miatt utálnám, lásd Rákosi stb.
2018. szept. 23. 20:27
 8/8 A kérdező kommentje:
Félre ne értsen senki, Bajcsy is maradjon az ami, mert nekem is ugyan úgy, a személyétől eltekintve ugyan azt váltja ki mint az én utcámnál a Rudas László név, vagy a Micimackóba a "Kovács János"
2018. szept. 23. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!