Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez szabályos eljárás volt?

Ez szabályos eljárás volt?

Figyelt kérdés

Párom 5 év börtönt kapott ,mert vett egy használt autot valami csávotól ,és mint kiderűlt az autó lopott volt, ráadásúl csomó drog el volt benne rejtve. A rendőrség lefoglalta az autot, és kértek adásvételit amit a csávó nem adott át nekünk ,mert másnap hozta volna.

Késő volt mert a rendőrök drogot találtak benne,és bevitték a párom. A csávó azota se jelentkezett se semmi.

Mit lehet most tenni? Egyáltalán ennyi bizonyítékkal utánna járás nélkűl bevihetik?


2018. szept. 24. 15:47
1 2
 11/15 anonim válasza:
Ajjjaj. Nehéz ügy ,de szerencséd mert nekem ismerősömékkel volt ilyen. Ne ess pánikba. Van telefonszám? Ha le van tiltva,ha nincs, bemész a főkapitányhoz csak hozzá és bejelented,hogy diller. (ezt mond mert akkor jobban kifigyelik. Megtalálják az illetőt, és akkor rá is vághatod hogy ő az aki eladta az autót. De! Ugye fentáll ,hogy bizonyítékot kérnek.. Okay. Ott a telefobszám, meg nem árt ha az ismerösőd veled lesz akkor. Ő alá tud támasztani. Utánna a rendőrségnek muszály lesz befejezni az ügyet. Ha valóban lopta az autót, az ki fog derűlni,ugyanis ha hírdette azt a rendőrségnek semmi idő lenne lenyomozni csak tesznek rá. Probáld meg. Ha van telefonszám,onnan ki lehet indúlni csak piszkálni kell a rendőrséget,mert ők úgy érzik háh elvégezték a melót,hátra dőlhetnek. A pénz úgyis megvan, az igazság nem számít. Legyél erőszakosabb és erélyesebb. Ismerősömék is így érték el amit akartak.
2018. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Hát nem volt rendszám, ezért kellet vontatni de azt hamar elintéztük volna.

Facebookon hírdette. De a fiókja is full lelett tíltva.

2018. szept. 24. 17:17
 13/15 anonim ***** válasza:

#12

Ne kábíts minket!

A Facebook rendőrségi megkeresésre kiadja a letiltott felhasználó adatait, nem nektek kell nyomozni!

Autót meg eredetiségvizsga nélkül ember nem vesz ismeretlentől, csak aki tudja, hogy lopott!

Öt évet meg nem adnak bizonyíték nélkül - különösen nem ebben az országban, ahol a bűnözőnek több joga van mint a károsultnak - tehát ez vagy mese habbal, vagy jogosan ül a bikád!

2018. szept. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

De pont az a baj,hogy a rendőrség nem nyomoz mert nem hiszem el,hogy nem tudják kideríteni ki adott el egy lopott autot. Igy de az én dolgom nyomozni utánna hamár ezek csísznek az egészre. Jo megvettük az autót,mert kellet. Akkor még jó üzletnek tűnt. A franc se gondolta hogy lopott és van benne valami. De ez esetben általában csak elceszik az autót, lefoglalják,és megnézik ki lophatta el. A másik,arra se hajlandóak hogy ujjlenyomatot vegyenek a cuccról. Pedig hasznos lenne mert az egyértelműen kimutatná honnan van, de nem.

Szerintem elég egyszerű a történet, csak azérdekel,hogy mit lehet még csinálni,mert van egy tonna dolog ami nyomra vezethet,de a rendőrség nem akarja kinyomozni! Mert nem érdekli őket az ügy.

2018. szept. 24. 18:32
 15/15 anonim válasza:

Persze ,hogy nem érdekli őjet. Dolgoztam rendőrként,zsebükbe a lovetta és csá.

Mondom. Vidd a telefonszámot, ha fb hírdette mégjobb. Ha azt szeretnéd hogy foglalkozzon ezzel a rendőrség arra van megoldás. Mondom találkoztam ilyen ügyel is. Írjrám privátba adok elérhetőséget,ha akarod és megmondom mit és hogyan.

Válaszolok. Titeket,meg nem értelek. Ez egy korrekt kérdés,van ilyen, és lehet ellene tenni. Akinem ért hozzá ,ne is válaszoljon. Én tudok segíteni ezzel az ügyel,azért is írok.

Nincs ez elveszve, csak ügyesnek kell lenni, és ismerni kell a jogokat. Én tudok jópárat amit az elmondásod alapjákmár megszegett a rendőrség. Ezen is elindúlhatunk.

2018. szept. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!