Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy békés megyei városnak...

Egy békés megyei városnak alig nevezhető községben időnként csoportosan feltűnnek a rendőrjárőrök mozgó autóval lesből büntetni. Mindig a biztonsági övre utaznak. S nem tudom hogy miért teszik, mennyire szabályos ez a közúti eljárás részükről?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert szerintem ha például valaki nem kapcsolja be a biztonsági övét akkor az nem közúti közlekedést veszélyeztető tényező s nem hinném hogy a rendőröknek kék villogóval, szirénával kellene rájuk nyomulni és lemeszelni a főúton szabálysértő tagot, vagy például ahogy ma is történt egyszerűen a keskeny egysávos forgalmas út kereszteződésén ahol azért mozgalmas mezőgazdasági gép és kamionforgalom van.
2018. jún. 6. 03:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kösd be az övet, és ne rinyálj.
2018. jún. 6. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Törvénysértés észlelése esetén bárkit állampolgári jogod van figyelmeztetni, akkor a rendőr, akinek ez feladata, miért ne tehetné?

Szerinted a rendőr a hibás, ha megbüntet, mert szabályt sértesz, vagy pedig te, aki felrúgja a szabályokat?

2018. jún. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos. Hogyne lenne közlekedést veszélyeztető tényező? Hiszen sokkal súlyosabban sérülsz nélküle, ha baleset van. De elég egy erősebb fékezés is.
2018. jún. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, kérdező, hiába a sok statisztika, ami kimutatja, hogy sokkal komolyabb sérüléseket lehet szerezni bekötetlenül, mint bekötve, az emberek egy része mindenféle mondvacsinált okokra hivatkozva szårik bele. Eközben viszont az egész társadalom érdeke, hogy minél kevesebb sérülés legyen es azok is a lehető legenyhébbek legyenek.


1. Baleseti halál vagy tartós munkaképtelenség esetén komoly kiesés a gazdaságnak egyetlen munkaképes ember elvesztése is.

2. Minél súlyosabb a sérülés, annál drágább kezelni. Mivel Magyarországon kötelező társasdalombiztosítás van, indirekt módon a többiek fizetnek az övet nem használók fafejűsége miatt.

3. Ha nem kötöd be magadat, gyakorlatilag egy mozgó veszélyforrás vagy az autóban ülők és ritkábban az utcán tartózkodó számára, adott esetben az ő sérüléseiket is súlyosbítod.

4. Te magad is vagy a kocsi tulajdonosa rengeteg pénzt fizet az autó àrába foglalva olyan biztonsági elemekért, amik hatástalanok, ha nem vagy bekötve. Pl a gyűrődő zóna hiába csökkenti a lassulásodat és tartja egyben a kasztnit, ha te abból kirepült és akármennyi légzsák van, azok olyan időzítéssel nyílnak, hogy feltételezik az összes utas bekötöttségét.

2018. jún. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

1975 szeptembere óta kötelező a biztonsági öv. mi a f..szért nem kötöd be magad? ez tökösség, vagy mi?


amúgy a rendőr csak a hülyékre utazik, ez a dolga. kösd be magad, és mindjárt nem tartozol közéjük...


amúgy ezzel a gyökér kérdéssel mit is akartál? hogy neked ad igazat az ország népe?


pfff..

2018. jún. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 D. Brasco ***** válasza:
100%
Szerintem se kősd be magad az olyan vagány !Ettől már csak az vagányabb mikor a rendőrnek is elkezdesz okoskodni hogy miert nem voltal bekötve!De ami igazán vagány mikor kiskanállal szednek majd össze egy olyan baleset után,amit pár karcolással vagy zúzódással megúszhattál volna hogy magad elé húzod az övet ami kb 2 masodpercet vett volna el az életedből!De nyilván ennyit nincs értelme rááldozni a sajat biztonsagodra/egeszségedre
2018. jún. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenre szokták mondani, hogy értelmes ember bekapcsolja a biztonsági övet, a többieknek pedig kötelező.


Egyáltalán nem értem a problémád.

Úgy gondolod, hogy egy Békés megyei városnak alig nevezhető községben (?) mindenkire rá kell bízni, hogy betartja-e az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendeletet, azaz a KRESZ-t, és senkinek, a hatóságnak sincs semmi köze hozzá?

Vagy úgy gondolod, hogy ha már annyira alig nevezhető, hogy a megye nevét is kis kezdőbetűvel írtad, akkor nem kár értük? Hadd élvezzék néhány tizedmásodpercig a súlytalanság állapotát a szélvédőn való kirepüléskor, nehogy már ettől az élménytől megfosszák őket a szirénával zajongó rendőrök! Ne villogjanak, ne szirénázzanak, erős rágondolással késztessék megállásra az autósokat, és utána is suttogva beszéljenek hozzájuk. Valóban tekintettel lehetnének a megye nevére. Fő a békesség egy Békés megyei nem tudom milyen településen.


Valamilyen öngyilkos szekta tagjai vagytok, akik az ismétlődő, célzatos rendőri ellenőrzés ellenére sem kötitek be a biztonsági övet? És te vagy a szóvivőjük?

Esetleg az RTL KLUB-hoz kéne fordulnod, hogy országos, nagy nézettségű nyilvánosságot kapjon a nálatok folyó rendőri zaklatás, túlkapás. De ha ott sem találsz megértésre, akkor két lehetőséged van: maradni, és újra és újra átélni ezt a szörnyűséget, mezőgazdasági gépekkel, kamionokkal; vagy elköltözni olyan helyre, ahol egyértelmű a település típusa, általános a biztonsági öv használata, a mezőgazdasági gépek, kamionok, hajóvonták és egyebek találkozása kizárt, mert be sem hajthatnak oda.

2018. jún. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16%

Tulajdonképp ez is mint a többi , azért találták ki hogy büntetni lehessen. Mert kire veszélyes az aki nem köti be magát??? Az égvilágon senkire, csak magára.

Szerintem a cigizés, telefonálás sokkal veszélyesebb ettől és az nem érdekli a kutyát sem.

2018. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Alex Fly ***** válasza:
100%

A válaszhoz néhány apró megjegyzés:


-a közúti forgalomban részvétel feltétele a vonatkozó szabályok betartása


-a hatályos szabályozás szerint a biztonsági öv használata kötelező


-a rendőrség feladata a szabályok betartatása, annak ellenőrzése és a megszegésük esetén ennek szankcionálása.


Ezek után mi a véleményed arról, hogy a rendőr teszi a kötelességét?

2018. jún. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8%
Én se kötöm be magamat . Senkinek semmi köze hozzá,és nem érdekel milyen szabályokat hozott pár nagyokos. Én nem tartozom nekik engedelmességgel. Nyilván ha megállítanak akkor megbüntethetnek ,mivel ők a felfegyverzett erőszakszervezet ,de teszek rá. Kifizetem a sarcukat és köpök rájuk továbbra is.
2018. jún. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!