Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthat...

Milyen büntetésre számíthat az, aki talál egy régészetileg értékes leletet (pl. ősembercsont, ókori köcsög, akármi), de nem adja le a múzeumnak, hanem megtartja magának?

Figyelt kérdés
Az orgazdáknak történő értékesítés súlyosbító körülmény, vagy aki csak otthon nézegeti, az is ugyanazt a büntetést kapja?

2018. szept. 26. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Hol talalja? Ha nagyszuloe volt ,csak mondjuk otthagyta (es ezt tudja bizonyitani) akkor a megtalalonak nem lesz baja ,akkor sem,ha az a nagyszulo lopta, mivel a megtalalonak errol nem kell tudnia.


Ha otthon nezegeti hogy jonnek ra a hatosagok? Amig nincs bevizsgaltatva addig senki se tudja ,hogy mennyit er.

2018. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ne tegyünk már úgy, mintha nem értenénk a kérdést.


1. Úgyis csak elméleti jellegű, sajnos nincs leletem, úgyhogy ->

2. Én ástam ki, nem a nagymutertől kaptam. Bár ha tőle kapom, azt is le kell adni elvileg.

3. Lehet, hogy nem bukok le 20 évig, de tegyük fel, hogy utána igen (vagy ha nem húsz év múlva, akkor elévülési idő előtt, ez ne legyen már a következő kötözködés támpontja.)

2018. szept. 27. 08:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Hat ha te astad ki akkor azt (nyilvan) le kell adni. Ha nagyszulodtol kaptad abbol nem feltetlenul lesz gond.Ahogy a muzeumok ugyanugy maganember is birtokolhat kincseket ,tehat ha jogosan van nalad akkor rendorsegi ugy nem nagyon lesz. Bar azthiszem,hogy ha kerik ,hogy kiallithassak valahol abba bele kell menned,vagy el is adhatod (ha igazi regisegrol van szo) egesz szep penzert.

Ha jogtalanul volt a nagyszuleidnel teged akkor sem feltetlenul fog rosszul erinteni a dolog. Kihallgatnak,legoglaljak,de bortonbe nem tesznek (ha csak nem tudjak bizonyitani,hogy megiscsak te loptad el)

2018. szept. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!