Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nem tartjátok igazságtalanságn...

Nem tartjátok igazságtalanságnak, hogy ha valaki talál valami régészetileg értékes tárgyat és megtartja, akkor elveszik tőle és megbüntetik?

Figyelt kérdés
Most láttam a híradóba hogy valaki 150 római koti érmét és ékszert talált. És jogtalan megtartani ezért elvették tőle.
2011. márc. 18. 19:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazságos, ha nem, törvény szól erről.
2011. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem találta, hanem kereste..
2011. márc. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Én úgy gondolom hogy azé aki találja, a tulajdonosa már rég meghalt szóval azé aki megtalálta
2011. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Van némi különbség a kincsvadászat és a lenézel a lábad elé és hopp találtál valami értékeset (még ha meg is halt a tulajdonosa) szerintem..
2011. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem tartom, ugyanis ha bejelentette volna, akkor kaphatott volna érte jutalmat is. Így meg nyilván büntetést, szerintem teljesen korrekt a dolog.
2011. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem. A történelmünk őrzése, védelme fontosabb, mint az, hogy valakinek megvannak azok az érmék. Mégis mit kezd velük? Nézegeti otthon, fogdossa, amíg elkopnak és nem marad utána semmi?

Ráadásul az emberek jelentős részének fogalma sincs, hogy kell egy ilyen korú akármire vigyázni, hogy megóvjuk az állagát. A családomban elég sok régész van, meséltek érdemes sztorikat, milyen helyekről tudtak leletek előkerülni... amikor a parasztbácsi, aki megtalálta és nem tudta, hogy mi az, egyszerűen befogta a háztartásába... szerinted eddig is hány lelet veszett el így?

2011. márc. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%
19:36 vagyok, ha valami ritka páratlan dolgot talált az illető akkor azt nem hiszem hogy meg kéne tartania, de ha egy olyan pénzérmét talált amiből minden múzeumban van 1000 darab azt azért csak meg tarthatja
2011. márc. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy nem tarthatja meg. De lássuk be, az emberek jelentős részének halvány gőze nincs arról, hogy amit talált, abból a pénzből már egy csomó van a múzeumokban, vagy valami olyan kuriózum, amit még soha nem találtak.

Ha nem kell a múzeumnak, úgyis visszaadja, de legalább nézesse meg, ne titkolja el.

2011. márc. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

hallottam olyan esetet, hogy bejelentette és nem kapott érte semmit.

és arról mi a véleményetek, ha eladja egy gyűjtőnek vagy múzeumnak?

2011. márc. 18. 20:36
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Az a törvény, hogy minden, amit a földben találsz, az az állam tulajdona. Elveszik tőle, mert ez a törvény, kész.
2011. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!