Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Cégek/Szolgáltatók adatait...

Cégek/Szolgáltatók adatait megjeleníteni weblapon törvénybe ütközik?

Figyelt kérdés
Van egy weboldalam, és publikálnék rajta 4-5 helyet (éttermek, szabadulószoba, billiárd). Legális az adataikat összegyűjteni és mellékelni? (weboldal, telefon, email, facebook, hely)

2018. szept. 26. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Nem.

Ha előtte beleegyeztek.

2018. szept. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy szerződés kell, forma nyomtatvány, vagy elég egy sima felkeresés, amire egy egyszerű válasz a részükről elég?
2018. szept. 26. 20:21
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Nem hiszem. Ha nyilvános fórumon szerepel az elérhetőségük, akkor szerintem ha egy másik honlapon szerepel, mint az adott szolgáltató elérhetősége, akkor az inkább ingyenes reklám és nem kell hozzá semmi. Ha magán cégről van szó és nem közmű szolgáltatóról vagy hivatalról, iskoláról, egészségügyi intézményról stb. akkor szerintem elegendő elektronikusan jelezni az illetőknek, hogy az elérhetőségüket ott is feltüntetnéd INGYEN. Ebből tudnák, hogy nem akarsz tőlük érte sem pénz sem mást és nem kötnének bele. Bocs ha bekavartam, nem vagyok jártas a jogi oldalában, de józan ész alapján ha nem akarsz belőle gondot magadnak, akkor legalább jelezd feléjük, hogy ha úgy gondolják mondhassanak rá nemet.
2018. szept. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen a józan ész ezt diktálja, de az adatvédelmi törvények miatt, most nem merném így kitenni. Gondoltam mielőtt megkérdezek egy kompetens személyt, kikérem itt is a véleményeket. Hátha ismer valaki egy erről szóló szakcikket.
2018. szept. 26. 21:56
 5/5 anonim ***** válasza:
A Piac&Profit oldalon vagy facebook csoportban tudnak felvilágosítást adni.
2018. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!