Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Volt egy lakcímem és oda...

Volt egy lakcímem és oda mennek a dolgaim, mert nincs hová átjelentkeznem! A minap az apeh küldött egy levelet amiből kiderült, hogy a bíróság polgári peren kívüli úton akar valamit behajtani tőlem 2006. óta! Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
2008. nov. 4. 18:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Folyt köv:Ebben az időben még apám ott lakott. Mi van akkor ha ment idézés de Faterom nem szólt nekem? Ez egy munkahelyes dolog ahonnan 2000. ben eljöttem! Mi van ilyenkor? Elvileg nem bujkálok, mert az apeh levele is megtalált, de ott már nem lakok. A lakcímem megszünt egy ideiglenes miatt de már az is lejárt! Állítólag mehetek majd iratbetekintésre! Mi van ilyenkor? :-D Bocsájtsatok meg ha zavartak a soraim. Ez annak tudható be, hogy magam is az vagyok meg az ügy is az! A válaszokat előre is please) )
2008. nov. 4. 18:00
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Az a legegyszerűbb, ha magadhoz veszed ezt a levelet és bekocogsz az APEH-be tisztázni. Egyébként előbb-utóbb kamatostúl akarnak tőled behajtani dolgokat. Szerintem jobban jársz ha most tisztázod, míg még "csak" az APEH akarja és nem adja tovább egy behajtó cégnek.

Üdv.

2008. nov. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel az APEH-nek törvény által biztosított joga a végrehajtás, saját VÉGREHAJTÓJA van, így nem igazán foglalkozik azzal, hogy adósságkezelő céget bízzon meg. Mivel az APEH állami kényszerrel érvnyesíthet. Sokkal nagyobb joga van, mint egy adósságkezelőnek (aki levelezhet veled meg könyöröghet, hogy fizess, mást nem tud tenni). Az APEH foglalhat, letilthat, inkasszózhat stb. Nem kell neki "behajtó cég."


Ha polgári peres út mellőzésével akarják a követelést behajtani, akkor az közismertebb nevén "fizetési meghagyás" lesz. Itt kérdés, hogy most mikori is a követelés, amit be akarnak hajtani, és mindezt ki akarja. Ugyanis az APEH nem állíttat ki fizetési meghagyást, mert neki nincs rá szüksége. Végzést hoz a tartozásról, az állami kényszerrel érvényesíthető.


Kicsit több, pontosabb infó kellene.

2008. nov. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szaasztok)Köszönöm a válaszokat!Na!A helyzet a következő:kaptam egy apeh folyószámla kivonatot a régi címemre az apehtól,hogy 4200 ft tarti bir. nyitó egyenleg....Apehot felhívtam és megkérdeztem mi ez...Azt mondták,hogy a bíróság kérte tőlük,hogy hajtsák be mint illetéket.Meg is mondták miért...Felhívtam a bíróságot és ők nem mondták el mi ez bővebben!És mindez 2006-os ügy!!!A régi lakcímemre mennek a dolgok de megkapom őket ha csak nem ajánlott levelek.De mikor ez az ügy futott akkor ez volt a tényleges címem is (csak nem laktam ott,hanem apám) és nem emlékszünk,hogy jött volna "meghívó a bíróságtól.aZT NEM ÉRTEM MIÉRT NEM TALÁLTAK MEG 2 ÉV ALATT bármilyen úton-módon...Miért csak a illeték befizetését bízták az apehra és nem a követelést is....A másik ..minden a honvédelmi minisztérium követeli peren kívül a bíróságon át!Leszereltem 2000.Augusztusában és ez az ügy 2006 ban került a bíróságra.Az apeh megmondta,hogy 2006.04.12-2006.07.03 ig tartott ez az ügy vagy mi...ezt nem tudom pontosan de egy 2006.04.12-2006.07.03 időintervallumot említettek!Bíróságon mondták,hogy mehetek iratbetekintésre...Érdemes?Vagy mi van ilyenkor?És....Az nem lehetséges e ,hogy kevernek apámmal?Bár az apeh csak pontos adatok alapján számláz!Mert apámmal csak a nevünk és lakhelyünk azonos!Megkérdeztem mindezt a bíróságtól is hogy 79 vagy 56 os évjáratról van -e szó de azt mondták:nem mondhatnak semmit meg amúgy sem tudják,mert irtattárban van.....Ennyit tudtam nagyjából :-))még))
2008. nov. 17. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!