Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Özvegyi nyugdíj újra igénylése?

Özvegyi nyugdíj újra igénylése?

Figyelt kérdés

Júniusban befejeztem a tanulmányaimat, viszont most szeptembertől újra diák lettem, el is küldtem a jogviszony igazolásomat a NyuFIg-nak árvasági ellátás miatt.

Én ma meg is kaptam utólag a pénzt, viszont anyukám nem kapta meg az ő részét, pedig utánam még jár neki.

Kerestem az interneten nyomtatványt ezzel kapcsolatban, amit kitölthetne, de nem találok semmmit. Esetleg írjon egy nyilatkozatot, hogy nem kötött új házasságot,stb..?


Előre is köszönöm a segítséget!! :)


2018. okt. 4. 20:27
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ha az özvegy egyidejűleg saját jogú nyugellátásban is részesül, vagy a házastársa jogán árvaellátásra jogosult fogyatékkal élő, illetve tartósan beteg, vagy legalább két árvaellátásra jogosult gyermek eltartása címén került megállapításra az özvegyi nyugdíj, akkor az özvegyi nyugdíj mértéke annak a nyugdíjnak a 30 százaléka, amely az elhunytat halála időpontjában megillette, vagy megillette volna.


Az özvegyi nyugdíj megszűnése


A rokkantság címén megállapított özvegyi nyugdíjra jogosultság értelemszerűen akkor, ha az özvegy már nem rokkant, az árvaellátásra jogosult gyermekek tartása címén megállapított özvegyi nyugdíjra jogosultság pedig akkor szűnik meg, ha már egyik gyermeket sem illeti meg az árvaellátás.


2015-ig kettőnkre járt anyukánknak özvegyi nyugdíj, de nekem még mindig jár, ergo, még anyukámnak sem szűnt meg.

2018. okt. 4. 23:37
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Jövőre meglesz apámnak a 40. év munkaviszonya, 64 éves korára. És létezik olyan, hogy elő-nyugdíj.

De igazából lényegtelen, mert így sem kapna sokat.

Úgy tudom anyum nem sokat dolgozott, születésemtől meg pláne nem. Beteges volt szegény, én is majdnem meghaltam, mielőtt valaki belekötne, hogy milyen ember lehetett mert nem dolgozott.. amíg én se szidom más anyját, ne is kezdjétek el a komment után szidni.

21 éves voltam mikor meghalt 51 éves korában.

Az alatt az idő alatt már soha nem dolgozott többet.

Azt hiszem ha 27 évet ha dolgozott, de még lehet sokat is mondok. Le volt százalékolva.

2018. okt. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
40 év JOGOSÍTÓ idővel csak a nők mehetnek nyugdíjba, sajnos, férfiak nem. És nem, nem létezik előnyugdíj, mivel ezen a területen dolgozom és szinte kívülről tudom a jogszabályokat, ezért nem tudod ezt nekem bemagyarázni. De próbálkozzon nyugodtan, nem fog sikerülni. Én jót akartam azzal hogy szóltam, bocsánat! Nem fordul elő többet.
2018. okt. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A #11-re, kérdező: amíg kettőtök után járt, az rendben is van. De mivel közben a tiéd megszűnt, és a másik gyerek már nem jogosult az árvaellátásra, így feléleszteni az özvegyit nem lehet, mert már nincs legalább két árvaellátásra jogosult, csak egy. Egy után pedig nem jár, csak ha folyamatos lett volna a te ellátásod.

Mindenesetre meg lehet próbálni az igényt benyújtani (megtaláltad a nyomtatványt?), és arra fogtok biztos választ kapni.

2018. okt. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
De, jár neki, amíg az egyik gyerek tanul, ha kapta kettő jogán.
2018. nov. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!