Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki megüt egyszer vagy...

Ha valaki megüt egyszer vagy többször, nincs rá tanú, de ismerem az illetőt, akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem történt ilyesmi, de ismertem egy erőszakos szomszédot, és ezért kérdezem.

Ha keletkezik külső nyoma, de nincs rá tanú, ér valamit a feljelentés? Számít ilyen esetben, ha vulgárisan beszéltem vele?



2018. okt. 4. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Csakis azt teheted, hogy feljelented, de ha orvos nem tudja igazolni, hogy valóban megütött téged, akkor még bajod is lehet belőle, hiszen ha hivatalos szervek előtt hazudsz a másikról ilyet, az rágalmazás, bűncselekmény.

És igen, számít, hogy előtte hogyan beszéltél vele, mert a "jogos felindulás" mentő körülmény lehet, ahogyan az is ha szándékosan addig hergeled, hogy elkövesse.

2018. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hazudni semmiképpen nem hazudnék sérülésről, csak akkor jelentenék fel valakit ha az illető tette. Vagy ha nincs rá tanú, csak a sérülést tudom "felmutatni" akkor is meg kell gondolni a feljelentést, mert a végén még azt hiszik kitalálom?

Akkor is jogos felindulásnak számít, ha én is jogos felindulásból beszélek alpárian? (az illető rendszeresen verte a radiátorcsövet, mert szerinte hangosak vagyunk, szerintem ez zaklatás, de simán nekiállt porszívózni reggel 8 előtt, nekem meg ez utóbbi nem tetszik)

2018. okt. 4. 22:04
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha száz tanú állítja ugyanazt egybehangzóan, akkor sem ér semmit a feljelentés. Egyszerűen azért, mert a rendőrség nem foglalkozik vele.
2018. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És bármilyen hatóság?
2018. okt. 5. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!