Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Halál esetén mit kell tenni?

Halál esetén mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Egy idös rokon rossz egészségi állapotban van, és elöfordulhat, hogy a közeljövöben meghal - persze lehet, hogy még egy évig is megél, de nem biztos.

Viszont fogalmam sincs, ilyenkor miket kell elintézni - papírok, temetés, stb - , hol és hogyan?

Kérem, segítsen, aki tud, részletesen leírva a dolgokat. Mivel nem Magyarországon élek, ezért semmit nem tudok az ottani hivatalos ügyekröl.

Elöre is köszönöm, ha ír valaki.



2018. okt. 6. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Neked kell intézni a temetést? Egyszerűen bemész egy temetkezési vállalkozóhoz, vagy telefonálsz. Ott minden ügyintézésben segítenek.
2018. okt. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
En is kulfoldon elek, idos egyedulallo rokonom intezetben volt. En a varos egyik temetkezesi vallalataval kotottem egy szerzodest, hogy halal eseten azonnal mennek a holttestert, elhamvasztjak, engem ertesitenek, a hamvakat a temetkezesi irodaban nekem kiadjak. A tovabbiakat mar sajat igenyeid szerint rendezheted.A papirokrol csak annyit, hogy te kell igazold sajat magad a szerzodeskoteskor, valamint a hozzatartozo szuletesi bizonyitvanyara lesz szukseged, valamint az intezetet is tajekoztatni kell, ha ott lakik.
2018. okt. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én vagyok az egyetlen rokon, még ismerösei sincsenek, extrém visszahúzódva él.

Ezért még az is problémás, hogy hogyan tudom meg, ha meghalna, de ez más téma.

Az állapota meg olyan, hogy ha rosszul sikerül, akár holnap is meghalhat, de - még ah nem si túl valószínü - akár 4-5 évig is elélhet.

Ezért nem tudom, hogy a temetkezési vállakozóval érdemes lenne-e ilyen biztosítást kötni, de köszi az ötletet, errel eddig nem hallottam.

2018. okt. 6. 19:01
 4/9 A kérdező kommentje:
AMi még kimaradt, a saját lakásában lakik, ami még nehezíti a helyzetet.
2018. okt. 6. 19:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg szomszédoknál hagyhatsz telószámot, hogyha bármi van tudj intézkedni. Ők szólnak.
2018. okt. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez eddig rendben van, habár nem igazán tartja a kapcsolatot a szomszédokkal sem.

Amit tudni akartam, hogy mit kell tennem ahhoz, hogy eltemethessék, honnan lehet halotti anyakönyvi kivonatot - vagy ami kell - szerezni, stb.

De ezek szerint a továbbiakat a temetkezési vállalat rendezi.

2018. okt. 6. 20:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A temetést ill. hamvasztást elintézi a temetkezési vállalat, kiküldi a rokonoknak a gyásztáviratokat, hirdetést helyez el a helyi lapban, stb. A halotti anyakönyvi lapot nekem a helyi önkormányzati hivatalban állították ki, mikor anyukám meghalt. A halált egy orvosnak kell megállapítani, és az általa adott igazolással kell menni a hivatalba.

Azonkívül a nyugdíjfolyósítót is értesíteni kell, hogy beszüntessék a nyugdíját. Ezt a megyei kormányhivatalban intéztem.

2018. okt. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
2 es valaszolo vagyok.Szamomra a te helyzetedben csak az intezeti elhelyezes lenne megnyugtato.Ott orvosi elletas is van,aki szukseg eseten a halal bealltat is igazolja, mire a temetkezesi vallakozo kimegy mar kezbe kapja a halotti bizonyitvanyt.Az intezet rendezi.Nekem ket evig elt a szerzodes a temetkezesi vallalkozoval mire esedekes lett a szolgaltatas.Az intezettel csak azert kellett tudatnom hogy hamvasztas lesz es fizetve van, mert hozzatartozo nelkul az onkormanyzat eltemetteti.Nekem a nyugdijat sem kellett rendezni, az is az intezet dolga volt.
2018. okt. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb infókat, soakt segítenek.


A 2/utolsónak: sajnos nem hajlandó intézetbe menni és mivel a szellemi állapota rendben van, semmi esély sincs gondnokság alá helyeztetni, anélkül meg kell a beleegyezése.

Tulajdnonképppen mi is ezt láttuk volna biztosabb megoldásnak, de ö nagyon ellene van.


Hozzád lenne még egy kérdésem: kb mennyibe került ez a biztosítás a két év alatt? Fogalmam sincs az árakról, még csak nagysa´grendet sem tudok saccolni. (Ha nem akarod ideírni, esetleg privátban írd meg légy szíves)

2018. okt. 7. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!