Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabad egy tanárnak állami...

Szabad egy tanárnak állami iskolában az óráján téríteni a diákjait?

Figyelt kérdés
Pl. egy töri vagy matektanár 20 perc alatt lezavarja az óra tananyagát, az óra hátralevő részében idézget a Bibliából, arról beszél, hogy milyen király Jézus, a diákok járjanak templomba, és egyszer majd eljön a Végítélet, amikor feltámadnak a halottak.

2018. okt. 9. 20:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
17%
Csak ha iszlám vallásra térít.
2018. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
14%
Természetesen.
2018. okt. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
21%
Szabad, én nem szoktam külön viszont ez tananyag. A bibliából idézés még az nem térítés. Történelemből pedig külön fejezet foglalkozik vele, és Jézus életéről ötödik osztályban.
2018. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"Szabad, én nem szoktam külön viszont ez tananyag."


Matekból?


Hétfő: Linerális függvények és János Evangéliuma


Kedd: Abszolútérték függvények és a Korinthosziakhoz írt levél?

2018. okt. 9. 20:34
 5/21 anonim ***** válasza:
27%
Biztos hogy megszállott. bibliai olvasó a matektanárod :-D Szerintem próbál összefüggéseket találni és arra vár hogy rábólintson valaki az osztályból.
2018. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
17%
Az egy hülye! Leköllene jól dur'ant'ni!😃
2018. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem szabad, jelentsétek az igazgatónak, ha nem vezet eredményre, akkor forduljatok az iskola fenttartójához
2018. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Vedd fel videóra és jelentsd az iskolavezetésnek/oktatásügyi hivatalnak. Alap munkahelyi követelmény hogy politikai/vallási nézeteket nem szabad hangoztatni.
2018. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
20%
Ez csak a komunista fiókákat zavarja :)
2018. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

Nem, nem szabad. Ha valaki nem keresztény, akkor az nem jó, hogy megpróbálják áttéríteni még manipulálhatóan fiatal korában. Mindenkinek kezdetekben a szülei, később ő maga döntse el miben hisz.

Matek, töri pedig nem zavarható le 20 perc alatt, ha tananyag nem is marad, gyakorlás mindig jól jön.

A kereszténység (és Jézus) tényleg "király" dolog, de csak bizonyos keretek között. Azzal nem lenne akkora baj, ha a a tíz parancsolatot hirdetné, hiszen az adja a mai világ erkölcsi alapjait, de ha jól tudom van erre egy erkölcstan óra is minden héten. A halottas, csodatevős, varázslós marhaságot meg dobni kéne, hiszen inkább butít és hiszékennyé tesz, mint a józan gondolkodásra és logikára tanít. Pl.: Imádom mikor egy komolyabb fizikai kérdésnél valaki Istennel jön, hogy amit ő teremtett az úgy jó, az ember azt ne zavarja, inkább éljen mély tudatlanságban.

A templomok építése és az irdatlan pénzek, amit az egyház elnyel, bármilyen vallásról is legyen szó, évtizedekkel dobja vissza az emberiséget és folyamatosan lassítja a fejlődésben.

Elnézést a kissé vallásellenes kirohanás miatt, de régóta gyűlt.

2018. okt. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!