Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a menete egy azonnali...

Mi a menete egy azonnali (rendkívüli) felmondásnak (a dolgozó részéről)? Milyen esetben lehet azonnali hatályú felmondással élni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 10. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Leírom a menetét:


1. Google keresőbe beírod, hogy "azonnali hatályú felmondás menete"

2. a GYK keresőjébe is beírod, hogy "azonnali felmondás"

2018. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt bármikor fel lehet mondani azonnali hatállyal indoklás nélkül. (Nem is tanácsos indokolni.)

Próbaidő letelte utáni eseteket a Munka Törvénykönyvében megtalálod.

2018. okt. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél:


A munkaviszonyból származó LÉNYEGES KÖTELEZETTSÉGÉT (1) SZÁNDÉKOSAN VAGY SÚLYOS GONDATLANSÁGGAL (2) JELENTŐS MÉRTÉKBEN (3) megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


Az azonnali hatályú felmondás jogát az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított egy éven belül, bűncselekmény elkövetése esetén a büntethetőség elévüléséig lehet gyakorolni. A tudomásszerzés időpontjának, ha az azonnali hatályú felmondás jogát testület jogosult gyakorolni."


Az (1)-(3) feltételnek egyszerre kell teljesülnie!


A felmondásban részletesen le kell írni, hogy milyen esemény vezetett hozzá. Általános indok nem fogadható el (nem fizetett bért). Az indoknak valósnak, és okszerűnek kell lennie.


Példa az indokra: A munkáltató az 2018. március hónapra járó 126 ezer forint bérem 2018. június 12-én fizette meg. A 2018. április havi 126 ezer forint bérem szintén június 12-én fizette ki. A 2018. május, június, július havi 126 ezer forintnyi bérem 2018. szeptember 24-én, míg az augusztus havi 126 ezer forintnyi bérem október 10-én. Többszöri szóbeli kérésem ellenére sem rendezte időben ezeket, indokolni nem tudta. Jelenleg is tartozik a szeptember havi 126 ezer forint béremmel, ami október 10-én lett volna esedékes.

Az elkésve kifizetett összegek után késedelmi kamatot nem számított fel.


Fentiek alapján a mai nappal az X. Y. naptól fennálló jogviszonyomat azonnali hatállyal felmondom.


Dátum, és a felmondást október 10. naptól számított 15 napon belül bizonyítható módon át kell adni a munkáltatónak.

2018. okt. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!