Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főnököm semmibe vesz emberké...

A főnököm semmibe vesz emberként, Ti meddig bírnátok ezt?

Figyelt kérdés
Közgazdász végzettségem van, ennek ellenére fénymásolok, nyomtatok, és egyéb végzettségemhez képest semmi gondolkodást nem igénylő feladatokat kapok. 9 órát vagyok bent (1 óra fizetetlen ebédszünet = 20 perc kaja a többit azt is végig dolgozom, mert annyi a meló), túlórázom, engedéllyel elkéretőzöm, majd érkezik egy telefonhívás, vagy kifele menet megállítanak és rám bíznak még egy több órás munkát. Így gyakorlatilag 11-12 órákat dolgozom. Az senkit nem érdekel, hogy nekem munkaidő után van esetleg előre egyeztetett időpontom. Nem minimálbért keresek, de stresszes vagyok és nincs magánéletem. És ráadásul hiába gürizem, karrier szempontjából ez a hely egy nagy 0. Ti mit tennétek? Örülnétek, hogy van munkahelyetek és hagynátok, hogy előreláthatatlanul akkor rendelnek vissza, amikor ők akarják? Közben semmit nem fejlődsz szakmailag? Eddig 1 hónapon belül találtam állást, de épp ez az, hogy ilyeneket. Segítsetek, adjatok tanácsot.

2014. okt. 6. 08:47
 1/7 A kérdező kommentje:
javítanék: az engedéllyel elkéretőzöm azt jelenti, hogy a már túlórában elvégzett munka után megkérdezem van-e még valami, azt mondják nincs, majd hazaindulok és utána még visszaszólnak, vagy mielőtt kitenném a lábam az irodából visszarendel, hogy ez még extra sürgős.
2014. okt. 6. 08:53
 2/7 A kérdező kommentje:
főnököm azt is mondta, ha ez a túlóra nem játszik, akkor nem kell együtt dolgoznunk. De kérdem én ezt ki bírná? én vagyok túl piskóta? De meg se éri, hiszen nem szakmai feladatokról van szó. ez kidobott idő az ablakon. de nem merek felmondani mert akkor pénz nélkül maradok, és emellett munkát keresni egyszerűen lehetetlen. munkanélküli segélyt nem kapnék. és jön is év vége. lutri az egész meddig leszek munka nélkül.
2014. okt. 6. 08:55
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Hát úgy tűnik, nagyon kihasználnak. Gondolom folyamatosan keresel jobb helyet. Remélem sikerül! (nem értem az 1 óra ebédszünetet- 20 perc a szabályos) Ha vége a munkaidőnek azonnal húzz el, ha utánad szólnak, mondd, hogy időre mész, majd holnap! Ha annyira sürgős még a többórás munka, rá kell jönniük, kell még egy ember.
2014. okt. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Ha valaki segítene az átmeneti időszakban eltartani (család, élettárs) akkor én tuti otthagynám fizetés után. Viszont ha új cégnél kérdezik miért léptél ki, találj ki valamit mert nem szeretik ha az előző munkahelyedről negatívan nyilatkozol. (még ha igaz is)


Viszont ha eddig kibírtad akkor ne lépj ki amíg nincs másik lehetőség mert azért a pénz gondolom neked se jön rosszul.


Ez az ugráltatás a legundorítóbb amúgy. Minden tiszteletem az idegeid miatt.

2014. okt. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha szakmai feladatról lenne szó, akkor azt mondanám, hogy manapság a heti 55-60 óra munka teljesen normális, ha szeretnél is menni valamire a karriereddel és nem valami belépőszintű pozícióból nyugdíjba menni, de ne fénymásolj napi 12 órában, mert időpocsékolás.
2014. okt. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Kihasználnak, te pedig hagyod. Mindenképp keresnék másik helyet, és nem esnék bele még egyszer ebbe a hibába. Amilyen szerepet az első héten felveszel, abba fognak beskatulyázni.
2014. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

szia, teljesen megértem a problémádat. Én nem közgazdász végzettségű vagyok, de nekem is van egy diplomám, és nem a diplomámban dolgozok. Napi 8 óra munka a hivatalos, de napi 11-12 órákat dolgozok, erről semmi bizonyítékom nincs. Mindig mindent megcsináltam, amit kellett, a kutya sem értékelte, főnökömtől állandóan kaptam a megjegyzéseket, hogy "sz...t sem ér a munkád" stb. Megelégeltem, közöltem, hogy máshová megyek, "juj, de sajnáljuk" meg krokodilkönnyek potyogtatása stb. Mivel azzal a feltétellel jövök el, hogy munkát nem hagyok magam után, még túlórázok, még belefeccölök időt, energiát, de hát a hajtás nagy, és én meg hibáztam.


Azt a lelkiállapotot, amit nekem okoztak nem kívánom senkinek. Előtte se vettek semmibe, és azóta meg mint egy féreggel bánnak velem, minden nap gyomorgörcs, amit még itt kell töltenem.

Ha tanácsot szeretnél, nem bántam meg, hogy eljövök, ahol egyszer szarba néznek, ott a munkával nem fogod bizonyítani, hogy érsz valamit...


Ha nincs gyerek a családban, vagy van egy biztos anyagi háttered, akkor keresgélj. Nem kell, hogy nyugdíjba menj onnan, ahol tönkretesznek, ennyit nem ér az emberélet. Arra gondoltam, amikor beadtam a felmondásom, hogy ha vissza akarok nézni nyugdíjasként az életemre, nem egy megkeseredett embert akarok látni, és ezt bőven alátámasztja az is, hogy hogy viselkednek velem a főnökeim a felmondási idő alatt.

2014. okt. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!