Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen feltételekre van...

Milyen feltételekre van szükség, hogy valakit becsületsértés miatt feljelenthessek?

Figyelt kérdés
2018. okt. 15. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Elsősorban a bizonyíthatóság a legfontosabb feltétel.

Ha írásban tette, akkor nincs gond, ha szóban, akkor kell kettő - a bíróság számára elfogadott - indifferens tanú.

2018. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

" akkor kell kettő - a bíróság számára elfogadott - indifferens tanú."


LOL.

Miért nem mindjárt hat?


Egy tanú elég a bizonyításhoz (egyéb híján), még akkor is, ha a tanú rokon, barát, ismerős.

2018. okt. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

#2

A törvényeket nem én hozom.

A kérdésre válaszoltam, amit gyakorlatban megtapasztaltam.

Tudod a törvényeket meghozták és nem aszerint megy az ítélkezés, hogy te azt a saját szemszögedből igazságosnak tartod, vagy sem.

Fordíts a dolgon és akkor meg fogod érteni, hogy miért van ez így!

A te variációd szerint téged Gipsz Jakab beperel becsületsértésért és hozza a feleségét, aki állítja, hogy megtörtént, akkor te, ha megfeszülsz sem fogod tudni bizonyítani az ellenkezőjét és elítélnek.

Ebben az esetben te lennél a legjobban felháborodva és jogosan.

2018. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Az is kell hozzá, hogy nagyobb nyilvánosság előtt történjen. Az hogy a szomszéd van egy ismerősöd egy kettőtök közt, "közönség" nélkül zajlott beszélgetés során valami csúnyát mond rád, nem becsületsértés. És az sem, ha egy baráti társaságban neked nem tetsző dolgot mondd rád valaki.
2018. okt. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

"A törvényeket nem én hozom."


Mindannyiunk óriási szerencséjére! :))


"Tudod a törvényeket meghozták és nem aszerint megy az ítélkezés, hogy te azt a saját szemszögedből igazságosnak tartod, vagy sem."


Örülök, hogy ezt a korábban itt elejtett szövegemet ilyen állhatatosan propagálod, de még jobb volna, ha a tartalmát meg is értenéd. Mert sajnos most is éppen ennek ellenében teszel, amikor butaságokat szajkózol.


"A te variációd szerint téged Gipsz Jakab beperel becsületsértésért és hozza a feleségét, aki állítja, hogy megtörtént, akkor te, ha megfeszülsz sem fogod tudni bizonyítani az ellenkezőjét és elítélnek."


Nem az én variációm szerint, hanem azért, mert a hatályos magyar jog nem köti a bizonyítást a tanúk számához, sem azok sértetthez fűződő esetleges viszonyához.

Ellenben a jog a tanút, büntetés terhe mellett igazmondásra kötelezi és bizony még egy kezdő bíró is van olyan agyafúrt, hogy egy-egy tanút keresztkérdésekkel kirázzon a bugyijából, emellett létezik szembesítés is és nem utolsó sorban a bíró a bizonyítékokat, így a tanúvallomást is maga mérlegeli, tehát egy tanúvallomáűs nem jelent feltétlenül elitélhetőséget is, ahogy azt te állítod, helytelenül.


"A kérdésre válaszoltam, amit gyakorlatban megtapasztaltam."


Te a gyakorlatban semmi ilyesmit nem tapasztaltál, amit állítasz, az egyszerűen blöff, igazságtartalom nélkül.

2018. okt. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden ügy egyedi. Hogy és hol történt a becsületsértés?
2018. okt. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!