Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom megszerezni...

Hogyan tudom megszerezni jogos örökségemet ezen esetben?

Figyelt kérdés
Meghalt édesanyám, sajnos jóideje nem beszéltünk egymással, de most meghalt váratlanul, búcsú nélkül. Az összes vagyontárgyán most a volt férje-az én mostohaapám és az öcsém ül.

2018. okt. 15. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van (vagy volt) hagyatéki tárgyalás.
2018. okt. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Közjegyzői hagyatékeljárással. Eszerint alapesetben a házastárs örökli a felét + a haszonélvezeti jogot, a két törvényes örökös a másik felét fele-fele arányban. Ha azonban valaki bizonyítani tudja, hogy neki több jár, akkor több jár.
2018. okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

VOLT házastárs nem örököl - már ha úgy érted, kérdező, hogy már elváltak, csak valamilyen okból még ott van az ingatlanban az illető.

De ha fennállt még a házasság, akkor sajnos örököl EGY gyerekrészt - azaz úgy tekintik, mintha három gyerek lenne, így mindhárman egyharmad részt örököltök.

Az ingóságokat fel fogják mérni, nyilatkozni kell róluk - itt hazudhatnak, szóval jó lenne, ha te is ott lennél. Akár már holnap menj be a helyi önkormányzat hagyatéki osztályára érdeklődni.

Ha viszont már megvolt a felmérés, akkor arról kérj tájékoztatást. Ha van tudomásod más vagyontárgyakról, mint ami szerepel a listán, akkor jelezd.


A hagyatékot egyébként a kijelölt közjegyző fogja átadni egy ún. hagyatéki tárgyalás után. Ott minden felvilágosítást megadnak, amit kérsz.

2018. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!