Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amikor nyilvánvalóan kamu...

Amikor nyilvánvalóan kamu hogy alapítványoknak gyűjt valaki pénzt, az sért bármilyen törvényt? Lehet rá rendőrt hívni?

Figyelt kérdés
Nem mindegyik erőszakos, de némelyik még le is ordítja a fejed valami "dögöjjé' meg te csicska gyász"-szerű szöveggel abban az esetben ha nem adsz.
2018. okt. 16. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Felesleges. Ilyen esetben elég, ha tökön rúgod, a rendőr úgyse csinálna semmit.
2018. okt. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tökön rúgnám, de nem akarok bíró elé állni utána...
2018. okt. 16. 20:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tehát úgy érted, hogy igazából csak koldul? Igen, hívhatsz rá rendőrt. A kéregetés szabálysértésnek minősül.


Egyszer meglátta egy rendőr hogy egy csöves elég rámenősen pénzt akar belőlem kikönyörögni, én oda sem hívtam és közbelépett. Valószínűleg nem lett ennek semmi komolyabb következménye, de hallottam, hogy kiosztotta. Igazából ennél többet nem is lehet velük tenni.

2018. okt. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!