Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történne, ha beverném egy...

Mi történne, ha beverném egy rabló orrát?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy beteges, de a kirablástól részben azért félek, mert még én járnék rosszul.

Ha közel hajolnak és megtámadnak, lehetséges reakció az ütés - szerintem.


Ekkor a rabló megsérül, a rablás maga sikertelen.

Feljelenthet vagy láthatja a dolgot egy kamera, rossz esetben csak magát az ütést.


2018. okt. 19. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megteszed írd meg privátban meghívlak egy sörre.
2018. okt. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy tudom a tulajdon védelme is jogos védelemnek számít, szóval amíg nem okozol neki maradandó sérülést addig rendben van szerintem (ha igen, akkor már kérdéses, de tudtommal akkor is lehetnek olyan körülmények amik mellett nem lesz bajod belőle, de persze ha direkt ez volt a szándékod, akkor az már egy teljesen más kérdés).
2018. okt. 20. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pár éve már téged véd a jog ebben az esetben. Régről visszamaradt dolog, hogy te ütöd meg a bokád, ha megvéded magad.

Talán 2012 előttről, én még emlékszem rá.

2018. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!