Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem értem, hogyhogy a hajlékta...

Nem értem, hogyhogy a hajléktalanok ellen pár nap alatt lezajlanak perek, miközben más perek hónapokat várnak és évekig elhúzódnak?

Figyelt kérdés
[link]

2018. okt. 19. 21:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Aki életvitelszerűen közterületen tartózkodik, az szabálysértést követ el."


A megállóban dohányzás is szabálysértés? Vagy ha nem engednek át a zebrán az autósok egy gyalogost? Mert akkor csak én naponta kb. olyan 20-30 szabálysértést látok, de ilyen ügy miatt szerintem az utóbbi 10 évben egyetlen egy esetben sem vitt el senkit a rendőr, de még büntetést sem szabott ki közterület felügyelő. Ez hogy van? Ha valakit nem lát rendőr szabáklyt sérteni, akkor azért már nem is lehet utólag felelősségre vonni és megbüntetni?

2018. okt. 20. 22:32
 12/15 A kérdező kommentje:

"sose tudja megfizetni és behajtani sem fogják az alatt a rövid idő alatt, amíg meg nem hal, mert a mostoha körülmények miatt hullanak, mint ősszel a legyek."


nem kéne ezzel viccelődni, egyébként meg nem az a lényeg, hogy be tudják-e hajtani, hanem hogy jogos-e? persze röhej, hogy a törvény szerint eleve kimondottan egy hajléktalantól akarjon az állam pénzbírságot


"Hacsak börtönben nem jut normálisabb körülmények közé. Nem is értem, mi tartja vissza a többségüket a bűnözéstől, mert nem sokat veszthetnek, csak a nyomor szabadságát."


Ne akard megmondani, hogy ki mit csináljon. Egyrészt a börtön biztos jobb, mint egy hajléktalanszálló? te már voltál bent? Másrészt ilyen alapon én is sokminden ajánlhatnék neked.

2018. okt. 20. 22:39
 13/15 anonim ***** válasza:

"nem kéne ezzel viccelődni,"


Nem viccelődtem, nem láttál még tepsist, aki a csövest elviszi? Mindenféle bajuk van, főleg télen, még ha nem is fagy meg, azért a szabadban aludni nem egészséges huzamosabb ideig. Tényleg sokan meghalnak, mi ezen a furcsa számodra? Gyakorlatilag félig halott a legtöbbje.


" Egyrészt a börtön biztos jobb, mint egy hajléktalanszálló?"


Szerintem jobb, ott rendezett körülmények vannak. Nem voltam ugyan sitten, csak a honvédségnél fogdán egy hetet, meg egyszer Siófokon a rendőrségi zárkában, de szívességből csuktak be, mert ellopták a sátrunkat, meg a bringánkat láncostul és éppen feljelentést tettünk. Engem nem zavart volna, ha a parton kellett volna éjszakázni, de a barátnőm tisztára ki volt akadva és a kapitány előzékenyen a rendelkezésünkre bocsájtott egy cellát.

Jót szunyáltam, mert voltam katona, ott az ember mindent megszokik, másnap reggelit is kaptunk. Nem a Ritz hotel, de nem volt olyan rossz, ellenben egy ilyen szálló rettenetes, ott egy percig sem bírja ki normális ember.

A perekkel kapcsolatban meg mit nem értesz?

Új seprő jól seper!

2018. okt. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ennek az oldalnak egyetlen célja a sok netvitéz egójának ápolása, és még véletlenül sem a tudásszerzés.


Beírom a 7-es válaszba szó szerint a törvényszöveget, hogy a hajléktalannal szemben emiatt pénzbírság nem szabható ki, erre mindenki rágózik tovább azon, hogy mi lesz, ha nem tudja kifizetni.


Ennél drágább az időm, és van offline életem is.

2018. okt. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Felesleges a sok fogyatékossal fáradni...
2021. júl. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!