Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit megtámadnak utcán...

Ha valakit megtámadnak utcán az kiderül, hogy ki követte el?

Figyelt kérdés

Egyik nő ismerősömeg egyik este megátmadták az utcán. Lefogta a kezeit, de szerencsére jó helyen visszarúgott az ismerősöm így el tudott menekülni. Nem ismerte fel a támadóját, valamivel eltakarta az arcát.


Azt mondja, nem jelenti fel, mert úgysem derülne ki. Szerintetek bíztassam tovább, hogy jelentse fel, hátha valami lesz (utcai kamerák, stb), vagy ez tényleg halott ügy már így?



2018. okt. 20. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs tanú,vagy térfigyelő, miből derülne ki?
2018. okt. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

hát nemtudom....ilyen esetekbe mennyire komoly eszközöket vetnek be?

Jó itt nem egy Soroksári-futónő esetére gondolok, de ha valakit csak úgy megtámadnak utcán, hogy nem lesz baja, akkor a támadó lényegében sértetlenül megússza?

2018. okt. 20. 22:29
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
Ha van haverod a rendőrségen, akkor segítenek. Ha nincs, elküldenek a p-be.
2018. okt. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hát nincs....szóval akkor valakinek volt egy negatív esélye....hát jó :(
2018. okt. 20. 22:53
 5/12 anonim ***** válasza:
6%

Esélytelen.


A kamera pont nem arra nézett/nem működött.


Amúgy ismerősöm sztorija alapján is az a véleményem, hogy ezekkel nem is akarnak foglalkozni

2018. okt. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem sok esély van rá, hogy megtalálják az elkövetőt.

Ha a sértett nem ismeri fel, mert eltakarta az arcát, senki nem volt a közelben, kamerák sincsenek, akkor szerinted honnan derülne ki, hogy ki volt az elkövető? Sehonnan.

Illetve akkor már úgy kellett volna kezdeni, hogy rögtön az eset után rendőrt hívott volna, orvos látta volna az ismerősödet és forró nyomon elindulva több értelme lett volna, mint napokkal később. Eleve ott kezdődik, hogy ha sérülés már nem látszik rajta, akkor elég nehéz bizonyítani, hogy őt bárki megtámadta, mondani meg bárki mondhat bármit. Ne érts félre, nem kételkedem, hogy megtámadták az ismerősödet, csak a bizonyíték elengedhetetlenül fontos egy ilyen eljárásban, mert mondani bárki bármit mondhat. Ha netán lenne egy kamera, amin felismernének valakit, aki akkor éppen arra járt, ennyi idő után ő is mondhatná, hogy ő már pedig nem volt és az ismerősödön meg ha nem látszik semmi, őszintén megmondom, ha nem volt szemtanú, elég nehezen bizonyítható alapból az, hogy megtörtént a bűncselekmény, nemhogy bárkire rábizonyítsák.

Jó tanács, hogy a barátnőd ne mászkáljon egyedül sötétben az utcán.

2018. okt. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem tudta megtenni vele amit akart a támadó, gondolom arra érted az orvost, hogy sperma minta meg stb alapján.


Hát sohasem hagyom egyedül az utcán, amikor csak tehetem akkor kocsival megyek érte.

2018. okt. 21. 17:03
 8/12 A kérdező kommentje:
Me azért is jó ha van vele valaki, mert akkor az egyben szemtanú is....igaz 2 ember is mondhat akármit ha összebeszélnek alapon, de nem tudom törvényileg hogyan van ez.
2018. okt. 21. 17:06
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, az orvost arra értettem, hogy ha valaki megtámad, akkor védekezek, ezáltal neki fizikálisan nekem kell "essen", hogy megtegye, amit akar. Vagyis simán lehetnek külsérelmi nyomai a támadásnak, bár, ha ügyes a nő, akkor nem túl sok és nem túl láthatók, pont ezért írtam, hogy fontos, hogy azonnal történjen az intézkedés, ne napokkal később, amikor már semmi nem látszik.
2018. okt. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
így már értem...
2018. okt. 22. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!