Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem értem ilyen meteoritokat...

Nem értem ilyen meteoritokat hogyan lehet elárverezni, ezek nem nemzeti sőt nemzetközi kincsek kéne legyenek? De még az ásványokat sem értem.

Figyelt kérdés

Most volt például nemrég ásványbörze és teljesen le voltam döbbenve, hogy miféle és mennyi ásvány volt ott, amiket meg lehetett venni, nem csak meteoritok, de mindenféle kristályok. Hogyan lehet egy ilyen kristályt beszerezni? Szerintem nyilván szinte csak illegálisan nem? Hiszen egy barlangból vagy bányából valami kristályt kihozni illegális. Hogy máshogy tuna valaki hozzájutni? Ezek közkincsek kéne hogy legyenek, nem?


[link]



2018. okt. 20. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen barlangból kilopott ásványok és drágakövek vannak börzéken. Rengeteg a műkedvelő geológus, akik saját maguk bányásszák ki az ásványokat, ahol lehet. Vannak, akik ékszerészek, és a sérült, rosszul hasadt stb. nyersköveket adják el (építőiparban gyakoriak a rossz törések, hasadások). A meteoritokat meg sehol nem bányásszák, azok ott csapódnak be, ahol. Ha valaki rájuk bukkan, akkor zsebreteszi őket és eladja. Finderz keeperz.

Viszont itt vigyázni kell, mert rengeteg a kamu-meteorit. Főleg a moldavit nevű ásványt szeretik üveggel, vagy akár műanyaggal hamisítani.

2018. okt. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy vannak műkedvelők, és vannak különleges esetek, de szerintem itt 90% illegális volt a börzén, mármint olyan értelemben, amit én illegálisnak neveznék, aztán hogy tényleg az-e, azt nem tudom. A műkedvelő geológusnak szerintem semmivel sincsen több joga kibányászni valamit saját zsebre, mint egy közembernek.
2018. okt. 20. 22:35
 3/3 lali24 ***** válasza:

országa válogatja, hogy legális vagy nem.

magyarországon a földben talált tárgyak - mindegy, hogyan kerülte oda- az állam tulajdona, bejelentési kötelezettséged, ha találsz valamit a földben. az usában, a uk-ben, ha a saját tulajdonú földedben találsz valamit, az a tied, azt csinálsz vele, amit akarsz.

2018. okt. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!