Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közterületen alkoholfogyasztás...

Közterületen alkoholfogyasztás hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Annyival tisztában vagyok ,hogy ez törvénybe ütközik és a rendőr 5-50e forint bírságolhat . Ellenben felvetődik bennem a kérdés ,hogy adventi időszakban nagyvárosokban forralt bort utcán sem lehet inni amit az utcán lévő árustól vettem ?
2018. okt. 27. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Alapból az, hogy a köztéri alkoholfogyasztás tilos-e az helyi rendelet függő, és a szabályozás is eszerint van. De általánosságban a rendelet tartalmaz kivételeket, pl "közterület-használati engedélyes kitelepülésekre" mint amilyenek a karácsonyi vásárok is, persze itt lehet szőrszálhasogatónak lenni, hogy mi tartozik még a vásár területéhez, és mi nem, de azért ebből nem szokott jogi vita kialakulni, ha valaki egy forralt borral mászkál el egy-két utcával odébb, az nyilván oké, de ha valaki vesz egy üveg pálinkát a vásárban, és azt pár utcával odébb benyakalja, az pedig nyilván nem oké.
2018. okt. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Anyira nem szoktak kötekedni a rendőrök se emiatt. Én többször ittam már közterületen rendőr előtt is, de egy szót nem szóltak. Abba nem igazán fognak belekötni aki nagy melegbe megiszik egy üveg sört. A baj ott kezdődik mikor szemmel láthatóan részeg és közterületen iszik. Az olyat biztos elő veszik. A rendőrök is emberek, igaz hogy parancsra cselekednek. De amit tudnak ők is elsunnyognak, a trafipaxnál nem tudják mert az ki van adva és küldi tovább egyből, saját kollégàjukat is ugyan úgy megbüntetik, hiába nem akarják. De ilyen személyes intézkedéseknél amit lehet elnéznek, meg ha a közember nem arcoskodik, talán megússza egy figyelmeztetéssel. Velem is volt már olyan szitu (mondjuk az kocsival volt és nem ittas vezetés) ahol a rendőr megállított elmondta mi a problémája, megígértem, hogy legközelebb jobban figyelek és engedett tovább.
2018. okt. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!