Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szülőtartási kötelezettség...

A szülőtartási kötelezettség mit jelent? (többi lent)

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy "elsősorban pénzügyi" kötelezettség. Miért elsősorban? Én köteles volnék személyesen ápolni a szüleimet, otthagyva ezzel a munkámat, a saját családomat, a lakhelyemet, vagy akár az országomat? Eddig azt hittem hogy önrendelkezési jogom azt választani, hogy befizetem őt egy szociális otthonba, és hogy visszautasítsam a személyes ápolást, és napi gondozást. Nem akarnék ezért külföldről haza költözni...

Tudom, most egy állatnak tűnök, de nem mindenki van jóban a szüleivel, szóval a kérdésem szerinte nagyon is jogos!



2018. nov. 1. 21:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
73%

Beírsz olyan véleményeket, amik a te szád íze szerint magyaráznak valamit, amit mások meg éppen ellenkezőleg ítélnek meg.

Nem, ahogy más már írta, korábban sem járt alanyi jogon nyugdíj. Az mindig is szolgálati időhöz és járulékfizetéshez volt kötve. Ahogyan korábban is, úgy most is a nyugdíjat kiszámolják, megítélik a nyugdíjba menetelkor és az utána JÁRANDÓSÁG, vagyis nem elvehető.

A nyugdíj emelésének meg mindig is a törvények adtak keretet, amit vagy betartottak vagy nem, és sokszor módosítottak. Legutóbb Bajnai kormánya alatt.

Ha annyival jobban védte volna a nyugdíjasokat a korábbi alkotmány szövege, akkor nem veszíthette volna el a nyugdíjak reálértékének 20-25%-t az akkori nyugdíjas társadalom a Horn kormány alatt.

[link]

2018. nov. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!