Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszéd szennyvize az én...

A szomszéd szennyvize az én portámon és az én szennyvízaknámon keresztül folyik ki. Tehetek valamit ellene?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem a házat, és nemrég jöttem rá, hogy ez így van. Mint megtudtam, a házam előző tulajdonosával nagyon jó volt a kapcsolatuk, és a konyhájukból és az egyik wc-jükből egyszerűbb volt erre kivezetni a szennyvizet. Az előző tulaj minden papír és bármi nélkül ezt megengedte nekik.

Van egyébként a saját udvarukban is szennyvízakna, a fürdőszobájukból ott megy ki a szennyvizük.


Bevallom nem zavar és nem akadályoz ez engem semmiben. De alakul más ügyben 1-2 vitás kérdés a szomszéddal.

Visszavághatok neki azzal, hogy ha nem kopik le rólam, akkor majd megtiltom, hogy felőlem menjen ki a szennyvize?


Mint írtam van a saját udvarában is rákötés a hálózatra. Ha most csinálnánk ezt az egészet, akkor én nem engedném, mint az előző tulaj. De ő már megengedte és ez így itt van. Utólag én felszámoltathatnám, ha akarnám, vagy a jog az ő oldalán?



2018. nov. 3. 08:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha van szivattyúd. Vagy vehetsz is egyet ha van pénzed.
2018. nov. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

A te telkeden az van amit te akarsz.

Ráadásul ez engedéj nélkül lett megépítve, ha te ezt az állapotot meg akarod szüntetni akkor ez jogodban áll.

Mond meg neki hogy kap egy hónapot hogy átkösse a szennyvizét a saját vezetékére mert egy hónap múlva lezárod az ő bekötését.

Ezért téged senki sem bánthat.

2018. nov. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha nincs a szolgalmi (vezeték jog) bejegyezve azt csinálsz amit akarsz.
2018. nov. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Gyakorlott mélyépítő vagyok.


Szólíts fel hogy vezesse máshol, majd egy hónap múlva dugaszold el a befolyó pontot. Töltsd ki a csövet SORIPLAN RAPID-dal, legalább 20-30cm hosszan, keverhetsz bele kisebb-nagyobb köveket is. Nagyon gyorsan köt, úgyhogy egyszerre csak keveset kever. Azt már csak réselővel szeded ki onnan, mert beton lesz belőle!


"Használható váratlan vízbetörések, csőmeghibásodások – szakszerű kijavításig történő – azonnali hárítására is."


[link]

2018. nov. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A soriplan valóban jó anyag, mondjuk ide ágyúval verébre.
2018. nov. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

"Mond meg neki hogy kap egy hónapot hogy átkösse a szennyvizét a saját vezetékére mert egy hónap múlva lezárod az ő bekötését."


Legalább akkor elárassza a ganaj az udvarát és szivattyúzhat jó sokat :D

2018. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%
Azt mondod "nem zavar". Akkor mijafranc a gondod? Hogy ki akarsz cseszni vele? Gratulálok, remek ember vagy.
2018. nov. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Az. De legalább megáll majd a ganaj a portáján. :D
2018. nov. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez a szitu, ráadásul az egész ház ide van kötve. Az előző tulaj nem akarta feltörni a betont az udvarában amikor csatornáztak.

Bármikor kérketed, hogy vigye a csövét az udvarodból.

2018. nov. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
"...Visszavághatok neki azzal...." Na ez az amit nem tehetsz. Megengedheted, megtilthatod, de az ilyen: hogyhanemsz rhatokafejedreakkornemengedem megoldás nincs!
2018. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!