Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszéd szennyvize az én...

A szomszéd szennyvize az én portámon és az én szennyvízaknámon keresztül folyik ki. Tehetek valamit ellene?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem a házat, és nemrég jöttem rá, hogy ez így van. Mint megtudtam, a házam előző tulajdonosával nagyon jó volt a kapcsolatuk, és a konyhájukból és az egyik wc-jükből egyszerűbb volt erre kivezetni a szennyvizet. Az előző tulaj minden papír és bármi nélkül ezt megengedte nekik.

Van egyébként a saját udvarukban is szennyvízakna, a fürdőszobájukból ott megy ki a szennyvizük.


Bevallom nem zavar és nem akadályoz ez engem semmiben. De alakul más ügyben 1-2 vitás kérdés a szomszéddal.

Visszavághatok neki azzal, hogy ha nem kopik le rólam, akkor majd megtiltom, hogy felőlem menjen ki a szennyvize?


Mint írtam van a saját udvarában is rákötés a hálózatra. Ha most csinálnánk ezt az egészet, akkor én nem engedném, mint az előző tulaj. De ő már megengedte és ez így itt van. Utólag én felszámoltathatnám, ha akarnám, vagy a jog az ő oldalán?



2018. nov. 3. 08:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
67%

Ez azért nem feltétlenül ilyen egyszerű, mint ahogy elképzelitek. Úgy adjátok elő, mint ha ez egy illegális csatornázás lenne.

Ha nincs is szolgalmi jog bevezetve a tulajdoni lapra, de ha legalább 15 éve fennáll ez a helyzet, akkor elbirtoklással bíróságon kérheti a másik tulaj a telki szolgalom alapítását.

Ha te akarod bíróságilag kötelezni a szennyvízelvezetése átalakítására, akkor talán 50 % az esélyed. A bíróság nem fogja indokolatlan költségekbe hajszolni a szomszédot.

Még ha a szomszéd rendszeresen eldugítaná a közös lefolyót, akkor is csak sok utánajárással lehetne kötelezni a változtatásra. Olvastam már ezzel kapcsolatos konkrét esetekről.


Az se egy normális tanács, hogy eldugítani a lefolyót.

Mivel ez jelenleg egy teljes mértékben legális megoldás, engedéllyel lett itt kivezetve a szennyvíz, ezért a törvény a szomszédot védi, minden tekintetben.

Ameddig hivatalosan nincs kötelezve az illető a szennyvize elvezetésére, addig egy bármilyen károkozással összefüggő költségeket rád tud verni. Szóval, ha kiderül, hogy te rontottad el a lefolyóját, akkor ő ezt szakemberekkel megcsináltathatja (neked kötelességed beengedni őket, hogy feltúrják az udvarodat), aztán pedig kivasalhatja belőled az egész dolog költségeit.


Tehát ha bármit el akarsz érni, akkor irány egy ügyvéd, aki 15 E-ért elmondja neked, hogy az áthelyezéssel kapcsolatos per bele fog kerülni neked legalább egy százasba, ha pedig elveszíted, akkor kettőbe, mert a szomszéd ügyvédjét meg a bírósági eljárást is neked kell fizetni.

2018. nov. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!