Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a státuszom akkor ha 2...

Mi a státuszom akkor ha 2 hete felmondtak de csak szóban írásban semmi ugyanakkor nem járok be dolgozni mert elvették a belépőkártyámat?

Figyelt kérdés

Mi az én jogállásom jelenleg? Próbaidősként 2 hete felmondtak nekem de csak szóban írásban nem, papírt azóta se láttam.Ugyanakkor a beklépőkártyát le kellett adni akor, így két hete be se járok már nincs jogom belépni se.

Akkor én most felmondás alatt állok vagy nem? Ugyanis a jogász azt mondta (jogiforum.hu) hogy a felmondás akkor él ha írásban közölték. Ha nem közölték akkor nincs felmondás, az hogy bejárok -e vagy nem melózni az nem is lényeges főleg hogy a kártyám elvették így be se járhatok-rajtam kívül álló ok.

Viszont ha nem állok felmondás alatt akkor jár a bér, hiszen vagy felmondtak vagy nem, ha nem akkor jár a bér, és nem mondtak fel mert nincs róla papír.

Akkor ebből a katyvaszból mi lesz a végén?


Az biztos hogy én visszadátumozott felmondólevelet át nem veszek alá nem írok.


2018. nov. 3. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van róla papír csak nem kérted el. Ha bemész és elkéred odaadják. Az ügyvéd bűvészkedésének nem kell hinni, vagy te talán fizetnél egy ügyvédnek 150 ezer Ft-ot hogy perre menjen veled és megkapd azt a 2 hete elmaradó fizudat ami nem tudom mennyi 20 ezer Ft? Ugye hogy nem.
2018. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
92%

Ne írjunk félrevezető hülyeséget a kérdezőnek!


A felmondás írásban és kettő példányban készül, egy-egy pld a cégnek és a dolgozónak.

Mindkét fél mindkét példányt aláírni köteles.


A kérdés: a munkavállaló rendelkezik -e a cég (annak képviselője) által aláírt példánnyal?


-de ami ennél is fontosabb: a munkáltató rendelkezik-e a munkavállaló által aláírt pld-vel?


Ha egyik vagy mindkét kérdésre NEM a válasz (főleg a másodikra...) akkor NEM VALÓSULT MEG A felmondás.


Az hogy a főnök fiókjában ott rohad egy megírt de át nem adott alá nem íratott felmondólevél az mindegy. Az semmi egy wc papír.



" 2 hete elmaradó fizudat ami nem tudom mennyi 20 ezer Ft? „


Szerinted 20.000 két hétre? vagyis egy hónapra 2x 20.000 = 40 lenne szerinted? Gondolkodni tudsz-e?

2018. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
#2-es, ez csak a torvenyben van igy, a gyakorlat teljesen mas. Es nem mindegy hogy valaki a microsoftnal dolgozik vagy egy 50 fos cegnel.
2018. nov. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

1. 20 ezer vagy 40 ezer tok mindegy, mert nem fedezi az sem a perkoltseget


2. nem dolgozott az elmult ket hetben, hanem otthon ult.


Ennyi erovel akkor en megtehetnem hogy soha tobbet nem megyek be dolgozni es nem irok ala semmilyen papirt es kapok a fizetesemet 60 eves koromig? gondolkozz te ember

2018. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem állsz felmondás alatt, munkanélküli vagy. Próbaidő slatt azonnali hatállyal felmondhatnak neked.


Kilépőpapírjaidat meg a fizezésed az utolsó munkában töltött nap utáni 5. munkanap meg kell kapjad, a 2 rövid hétből kiindulva, ez legkésőbb hétfőn meglesz

2018. nov. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Kilépőpapírjaidat meg a fizezésed az utolsó munkában töltött nap utáni 5. munkanap meg kell kapjad, a 2 rövid hétből kiindulva, ez legkésőbb hétfőn meglesz"


Hát a nagyon okosnak egy kérdés. Mi az utolsó munkában töltött nap? Az amikor elvették a belépőkártyámat és el kellett hagynom a telepet? Akkor az szopacs, mert az okt 17én volt, vagyis ha max 5 nappal később meg kellett volna kapjam a kilépőpapírokat és a pénzt vagyis okt 22-én.... mert az 5 nap naptári és nem munkanap. Most nov 3 van.

Akkor ezt a cég máris bukta mert én se papírt se pénzt nem kaptam.

2018. nov. 3. 17:20
 7/12 anonim ***** válasza:

Azonnali (rendkívüli) felmondás esetén az utolsó munkában tölktött napon meg kell kapd az összes papírodat, a felmondólevelet és a pénzedet.

Rendes felmondás esetén létezik felmondási idő, aminek letöltésétől a munkáltató eltekinthet.

A felmondást szóban is lehet közölni, de írásban jut csak érvényre. Tehát, a felmondólevelet vagy át kell adniuk, vagy ki kell neked postázniuk.


Arra az időre, amíg nem dolgoztál, bér sem jár, hiába él még a munkaviszonyod, maximum sérelemdíjra vagy jogosult.


A per meg olyan, hogy azt előre meg kell finanszírozni, de a vesztes fél fizeti mind a perköltséget, mind az ügyvédet.

2018. nov. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jahh, most olvasom, hogy próbaidőn voltál.

Ebben az esetben nincs felmondási idő, de a felmondás tényét akkor is közölni kell veled, írásban.


Próbaidő alatt bárki (munkavállaló, munkaadó) felmondhat, indoklás nélkül.

Pénzt az utolsó munkában töltött napon ki kell fizetniük.

2018. nov. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Emberek, akkor most ott vagyunk ahol a part szakad.


Olvasom: próbaidő alatt azonnal fel lehet mondani (így van) de ez se menti fel a céget az írásos dokumentálható igazolható felmondás kötelezettsége alól.


Tekintve hogy okt 17-én voltam utoljára újra megkérdem: akkor nekem most felmondtak vagy nem?

Mert én egy fia papírt nem kaptam, se postán se sehogy, nem írtam alá semmit-és ha a felmondás attól felmondás hogy írásbanigazolhatóan történik akkor nekem nem mondtak fel! Papír róla semmi, vagyis nem mondtak fel.

Tévednék?


Másik dolog a pénz.

Olvasom utolsó napon meg kel kapjam a pénzt. Okt 17én voltam utoljára egy fillért se kaptam azóta se.



Szóval ott vagyunk ahol a part szakad.

Nem jutottunk előrébb.


Én annyit mondok akor tekintem felmondottnak a munkaviszonyt HA írásos felmondólevelet látok. Addig nem

És ugye az idő szorít, mert a próbaidő hossza kötött és ha nem közöl a cég a próbaidőben felmondást, lejár a próbaidő és akkor nem is közölhet csak rendes felmondást, az meg eleve 30 napos felmondási idejű.

2018. nov. 4. 09:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Hívd fel a hr osztályt, hogy nem kaptad még meg a pénzed meg a papírjaid
2018. nov. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!