Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megkapom az angol állampolg...

Ha megkapom az angol állampolgárságot de elköltözök onnan, akkor ugyanúgy megmaradok kettős állampolgár?

Figyelt kérdés

Fiatal korom óta élek Angliában és megfelelek minden körülménynek. Viszont ha megkapom, de egyetem után én úgy döntök, hogy Magyarországra költözök és lehet vissza se térek, akkor nem vonják meg tőlem azt, igaz?


Nem, nem ismerek senkit akit erről kérdezhetnék, és azért gondolkozom ezen, mert a gov oldalán úgy írja, hogy akkor igényeljük meg, ha továbbra is az országban tervezünk élni.


Illetve mégegy, ha mégsem jár sikerrel a folyamat, visszatérítik az 1300 fontot?


A segítő (!) válaszokat előre is köszönöm.



2018. nov. 8. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mér kapnád meg?
2018. nov. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Mér térítenék vissza? Ha megbuksz a KRESZ vizsgán visszatérítik a vizsgadíjat?
2018. nov. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Általában elég ritkán vonják meg bárkitől is az állampolgárságot a modern demokráciák.
2018. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Kérjük figyelmesen olvassa el az alábbi feladatokat majd válaszoljon az azokban feltett kérdésekre! A jogi háttértudás előny de nem feltétel. Ha önnek nincs jogi előképzettsége hagyatkozzon a józan eszére. Sikeres vizsgázást kívánunk. (Figyelem: az (1) és (2) feladatok egymásra épülnek, vegye észre az analógiát!)


(1) Feladat:

- ön magyar állampolgár, de évek óta angliában él. Elveszítette-e ön a magyar állampolgárságát? (igen/nem)


(2) Feladat:

- ön nemrégen angol állampolgárságot kapott majd külföldre távozott. Elveszíti-e ön az angol állampolgárságát (igen/nem)


(3) Feladat:

- ön angol állampolgárásgért folyamodott, mellyel feladatot adott az angol állami szerveknek. Amennyiben ön meggondolja magát és mégsem szeretné megkapni az állampolgárságot, úgy ön szerint visszajár-e a már befizetett díj (igen/nem)

2018. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Brit állampolgárság... ha megfelelsz a feltételeknek; 5 éve ott élsz, stb, átmész a vizsgán, ceremónia stb, akkor megadják az állampolgárságot. Én is kerestem rá a választ, hogy van-e egy olyan időkeret, amin belül ha valaki lelép utána, és sose jön vissza (mintha csak azért, számító módon töltött volna ott öt évet, mert àllampolgárságot akart) de nem találtam. Szerintem: ha még évekig mardsz utána (egyetem....) akkor tuti nem kockáztatod az állampolgárság elvesztését. Persze biztos, ami biztos, tarts meg minden papírt, ami az ott eltöltött 5 évet is igazolja, útlevél, stb.
2018. nov. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!