Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerbiában élő kettős (szerb,...

Pifuka kérdése:

Szerbiában élő kettős (szerb, magyar) állampolgár vagyok, szerb jogosítvánnyal. Érdekelne, hogy ha a jogsim becserélem magyar jogosítványra akkor azzal birnám-e ugyanúgy hajtani a szerbiai regisztrálású autóm szerbiában?

Figyelt kérdés

2014. jan. 11. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


A gépjárművezetői engedély neked ad jogosultságot a kategóriában meghatározott jármű vezetéséhez. A személyedhez kötődik. Az autó „jogsija” a forgalmai engedély. Gondolom ott is van ilyen. Na az viszont veled nincs kapcsolatban.

2014. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Tudtommal csak akkor lehet magyar jogsid, ha van bejelentett lakcímed Magyarországon...
2014. jan. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Na meg is találtam:


"Ki kaphat vezetői engedélyt (jogosítványt)?

Vezetői engedélyt -a jogszabályban foglalt kivételekkel - csak olyan kérelmezőnek lehet kiadni, akinek a szokásos tartózkodási helye Magyarország területén van, valamint nem magyar állampolgár esetén az engedély kiadását megelőző hat hónapban Magyarországon tartózkodott.


A magyarországi tartózkodást igazoló adatokat a közlekedési igazgatási hatóság szerzi be a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásából. A személyi adat- és lakcímnyilvántartás hatálya alá nem tartozó harmadik országbeli állampolgár esetében az ügyfélnek kell bemutatnia az idegenrendészeti hatóság által kiállított tartózkodási jogot igazoló okmányt."


Forrás: magyarorszag.hu

2014. jan. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem is az volt a kérdés lényege, hogy hogy birom megszerezni a magyar jogsit, hanem, hogy azzal birom-e a szerbiai regisztrálású autómat hajtani?

De azért köszi

2014. jan. 12. 09:38
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Azt meg megfeleltem az elsőben, nem is értem ezt a süketelést. A kártya jogsi minden országba érvényes.
2014. jan. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A gond ott kovetkezne be (szerintem) amikor kernek a tobbi papirokat is,mert nem tudom hogy lehet-e szerb szemelyivel magyar engedelyt bemutatni? Ha viszont magyar igazolvanyt magyar engedelyt mmutatsz be,akkor te itt kulfoldi vagy (a kettos allampolgarsag ellenere) es kulfoldi csak adott korulmenyek kozott hajthat szerb autot. Nem tudom ezeket biztosan,ez reszemrol csak egy eszmefuttatas mert en is kettos allampolgar vagyok es nemsokara hasonlo helyzetben leszek,es mar agyalok a problematikan...mitgondoltok?
2014. jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdekes téma. Én úgy tudom szerb jogsival nem vezethetsz magyar táblás kocsit és ugyan az fordítva. Szerbiában a ti rendőrötök szivatna, nálunk meg a miénk. Pestre kell állítólag beadnotok ugye a papirost, mm a szerb jogsit a miénkért, viszont nem kapjátok utána vissza tudtommal. Szóval lényegében elveszik a jogosítványotok. Jó lenne ezt megkérdeznetek olyantól aki már átment ezen a procedúrán. Én is ezeket csak hallomásból tudom. :D
2015. febr. 16. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
49%

Naszoval, konkretan a valasz:

Magyarban tudsz szerv jogsival magyar rendszamu autot hajtani, foleg ha a jogsid 2010 elott szerezted meg.Viszont magyar jogsival Szerbiaban nem hajthatsz szerb tablas kocsit, meg akkor sem ha az a szuleid neven van pl. Ez a hivatalos allaspont. Ezert nem csereltem en sem le a jogositvanyom. Magyar rendszamu kocsim van 4 eve, itt lakom de a jogositvanyom tovabbra is a szerb. Es sose volt gondom akarki is allitott meg. Mondjuk a szerb jogositvany erosebb is valamiert...

2017. febr. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak!

4 éve? Tudtommal ha lesz állandó bejelentett lakcímed, akkor 1 éven belül kötelezően honosíttatni kell a jogosítványt. Nekem ezt mondták az illetékesek. 2010 előtti a jogsim, de én otthoni lakcímre jelentkeztem be munkára, kivettem egy igazolást, hogy odahaza nem részesülök egézségügyi ellátásban és annyi. Szerb jogsival lehet vezetni magyar autót. Egy másik fontos dolog, hogy Jugoszlávia csatlakozott az 1968. évi Bécsi Közúti Közlekedési Egyezményhez, ami azt jelenti, hogy akik tagjai, azoknak el kellene ismerniük a szerb jogosítványt. Viszont, vannak akik azt mondják, hogy a németek nem ismerik el és most készül Szerbia aláírni a megállapodást. Viszont akkor sem világos, hogy más országok miért ismerik el, egy utódállamnak a 68-as egyezményt, mint pl Magyarország is. Érdekes.

2017. márc. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!