Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azonnali felmondás menete,...

Azonnali felmondás menete, hogy zajlik mi az elfogadható indok?

Figyelt kérdés
Mai nap folyamán a főnököm (tanuk jelenlétében) rám támadt, többször meglökött és ütött. Feljelenteni nem akarom viszont ahogy történt az eset haza is jöttem. Pszichiátriai kezelés alatt állok jelenleg elfogadható indok-e ha azt írom az azonnali felmondásba, hogy jelenleg nem tudom teljesíteni a munkámat a betegségemből kifolyólag? A betegség: F3160 Bipoláris affektív zavar jelenleg súlyos tünetekkel. Vagy csak simán mondjak fel 30-napba és vetessem fel magam táppénzre? Ugyanis tegnap voltam pszichiátrián ahol ki is akart írni táppénzre az orvos, de én amiatt nem mentem mert sok a munka és nem akartam cserben hagyni a céget.
2017. máj. 12. 12:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
mondd a főnöködnek erélyesen, h közös megegyezéssel azonnal mondjátok fel a szerződésedet, fenyegessed meg, hogy feljelented ha ellenkezik. ennyi.
2017. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ő nem a közvetlen főnököm hanem a raktár vezető, maga a központ máshol van. Ezért nem tudom alkalmazni a közös megegyezést mivel akkor rá is kihatással lenne. Megtudná a főnökség, hogy mi történt bent. És én nem vagyok szemét, hogy ebből ügyet csináljak neki.
2017. máj. 12. 12:50
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Megütött és még te sajnálod?

Nem szemétség erre hivatkozva felmondani. Te csak az igazat mondod.

2017. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%
akkor nem tudsz azonnalival felmondani. indok nélkül nem megy.
2017. máj. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Fel kell jelenteni a francba, utána beadni az azonnali hatályú felmondást arra hivatkozva, hogy a munkaviszony fenntarthatatlan, amikor a közvetlen felettesed fizikailag inzultál.


Amúgy tényleg nem értem, minek akarod védeni. Meg minek hangsúlyozod az inzultálást, meg hogy tanús is vannak, amikor az egész helyzettel nem akarsz semmit kezdeni?

2017. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Maga a társaság nagyon jó és maga a raktár vezető se egy sz.métláda elég engedékeny stb. Kollégákat nem akarom azzal megszívatni, hogy emiatt kirúgják őt és, hogy egy keményebb raktár vezetőt kapjanak. Lehet bipoláris személyiség zavaros vagyok, de azért gondolok másokra is.
2017. máj. 12. 13:17
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: Egész helyzettel azt akarom kezdeni, hogy többet ne kelljen bemennem a munkahelyre. Max a központba a papírjaimért.
2017. máj. 12. 13:18
 8/17 anonim ***** válasza:
38%
Milyen azonnali felmondás? Nem mész be többé azt kész.
2017. máj. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Számomra az a lényeg, hogy tudjak máshol munkát keresni és munkába állni akár 1-2 héten belül is, tehát, hogy ne legyen munkaviszonyom többé ennél a cégnél. Hiába keresek most munkát, ha nem tudok szerződést aláírni mert van jelenleg munkaviszonyom :(
2017. máj. 12. 13:44
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
Miért, szerinted más munkahelyeken nincsenek tisztában azzal, hogy mi az a felmondási idő? Mindenhol minimum 1 hónap ez az idő, így nyilvánvalóan, ahol a HR-es nem valami értelmi fogyatékos, az legalább ennyivel számol. 1 hónap felmondási idővel bőven meg lehet tenni, hogy elmész interjúzgatni, aztán ha felvesznek valahova, akkor adod be a felmondásod, és az új helyen 1 hónappal később kezdesz.
2017. máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!