Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez elfogadható indok lehet a...

Ez elfogadható indok lehet a névváltoztatásra? Mennyi ideig tart maga a folyamat?

Figyelt kérdés

A családnevemet azért szeretném megváltoztatni,mert sosem volt közeli kapcsolatom a szüleimmel, nem igazán éreztem őket a családomnak. A nagymamám lánykori nevét szeretném viselni. A keresztneve(i)met pedig sosem éreztem hogy passzolna hozzám, egyszerűen nem tetszenek. A név amit fel szeretnék venni helyette benne van a magyar névnaptárban így nem látom akadályát. Illetve a mostani keresztnevemet lehet meghagynám harmadik névnek (a mostani harmadik nevem helyett amit mindenképp elhagynék.)

Illetve ha megvan a kérvény onnantól számítva kb mennyi idő? Érettségi után szeretném intézni azaz júniusban. Már régen nagykorú vagyok így ez nem lesz akadály.



2017. okt. 17. 21:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
2017. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Metionin ***** válasza:
100%

Elég indok, viszont külön eljárás megváltoztatni a kereszt-és vezetéknevet (= 2x 10 ezer ft).

Az indok elég, viszont ezt a 3. nevet nem értem, elméletileg csak 2 keresztneved lehet.

Több hónap amíg jóváhagyják.

2017. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A pénz nem lesz akadály. (ennyi pénz legalábbisnem)

úgy értettem a 3. nevet hogy 2 keresztnevem lenne. most is annyi van, és ami most az első az lenne a második. és ami most a másodikazt elhagynám.

köszönöm a válaszokat. több hónap alatt mitkell érteni, fél év?

mert akkor elkezdenémm előbb, de akkor viszont az a kérdésem hogy ez befolyásolja e az érettséginél az ügyintézést, h milyen néven érettségizek milyen névre küldik az eredményt stb?

köszönöm még egyszer mindenkinek aki segitett,legyen szép estétek!:)

2017. okt. 17. 22:08
 4/17 Metionin ***** válasza:
100%

Amíg a kezedben nincs az új anyakönyvi kivonat, addig az érettségin is a régi neved érvényes, elkezdheted hamarabb.


A 2 keresztnevet egyszerre lehet változtatni, ha pl. Mária Lujza vagy, akkor az egy utónévnek számít és helyette kérheted pl. a Laura Mária utónevet.


Elvileg van egy határidő, ameddig ki kell érkeznie mindennek, most nem tudom hogy 2 vagy 3 hónap.

2017. okt. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
3%
A bürökrácia elég lassan döcög kis országunkban. Ugye nem valami Zsüliett, vagy Dzsesszika lesz az új neved?
2017. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen akkor elkezdhetem március körül?

nem szeretném kiírni ide, de egyik sem talált:)

2017. okt. 17. 22:25
 7/17 anonim ***** válasza:
28%
Ennyire gáz lenne az új név , hogy ismeretlenek elött titok?😀
2017. okt. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak családi név változtatás volt, de 3 hét alatt itt volt az okirat, nem kellett több hónap hozzá.
2017. okt. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
hát így végképp nem tudom hogy kéne:D
2017. okt. 18. 06:29
 10/17 anonim ***** válasza:
15%
Britny?
2017. okt. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!