Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldi állampolgár milyen...

Steve G. Paul kérdése:

Külföldi állampolgár milyen jogszabály alapján viselhet fegyvert Magyarországon?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a testőrökre a politikusok kíséretében. Különösen érdekes ez, mert ha esetleg használja az eszközeit akkor nem lesz a magyar bíróságnak módja a vizsgálatra és szankcionálásra. Valami konkrétra gondolok, nem arra, hogy így szokás. Meg máshol is így van.

2018. nov. 15. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Magyarországon a magyar a törvényeknek kell megfelelni.

A holland sem füvezhet.

2018. nov. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem olvastad végig a kérdést szerintem. Nyilvánvalóan magyar törvényről van szó. És külföldi állampolgár VISEL fegyvert (sőt, sorozatlövőt, gránátot) pont azon esetben amire kérdezek.
2018. nov. 15. 14:55
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat a részletek lemaradtak amit eredetileg beleírtam. Tehát a kérdés kimondottan a külföldi testőrökre vonatkozik akik a politikusokat kísérik. Csoportosan és nehézfegyvezettel.
2018. nov. 15. 14:56
 4/11 SimkoL ***** válasza:
0%
Nemzetközi egyezmények.
2018. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát ennyire magamtól is eljutottam :), hogy ismeretlen és/vagy elképzelt egyezmények. De szerintem inkább az igazság az, hogy senki sem tudja és nem is kérdezi.
2018. nov. 15. 15:26
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Mikor Trump Párizsba ment a november 11.-i ünnepségre, már három héttel előtte megérkeztek az amerikai "tisztogatók", állig fegyveresen.

Aztán még vagy harminc külön testőrrel jött ő maga.

Ha Magyarországra jött volna, nyilván ugyanez lenne a helyzet.

Hogy milyen jogaik vannak, azt nyilván a két állam miniszterei ill. államtitkárai döntik el, a két államfő bevonásával.

A közönséges törvények nem vonatkoznak rájuk.

2018. nov. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát azért ez ugyanaz mint írtam előzőleg (hit). Ez csak egy hit, hogy a "közönséges törvények" nem vonatkoznak rájuk. Az, hogy mennyivel előbb jönnek az érdektelen. Akkor is kell legyen MO-on rá törvény. Egy egyszerű miniszter (meg külügyi egyezkedés) nem írhat felül egy törvényt!
2018. nov. 15. 16:35
 8/11 A kérdező kommentje:

Hogy nehogy félreértsetek:

Nem kötözködni szeretnék, hanem tényleg érdekel, hogy csak a tájékozatlanságunkkal/jóhiszeműségünkkel élnek vissza a politikusok vagy van ennek a "kommandózásnak" valami jogszerű alapja.

2018. nov. 15. 17:01
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kel megfelelniük a magyar jogszabályoknak, hisz pont ezért van a diplomácia -diplomáciai mentesség-.

A rendefenntartó -védelmi- rendszerhez tartoznak a saját országukban, és ott törvényesen viselnek fegyvert, a diplomáciai egyesség pedig feljogosíta annak viselését és ha kell használatát.

A titkos szolgálat alá tartoznak így ők foglalkoznak ezzel, és ők adják ki az engedélyt is (formálisan), hisz őnekik tudniuk kell kivel mennyi testőr érkezik és azok pontosan kik is, és milyen joggal fognak rendelkezni.

2018. nov. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És a külügyminiszter még ahol érdeklődhetsz ezen irányba.
2018. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!