Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg vissza lehet utasítani...

Tényleg vissza lehet utasítani, ha szülőtől tartozást öröklök?

Figyelt kérdés
Nem áll fent ilyen helyzet, csak előre gondolkodok. Egyik szülőmnek rengeteg adóssága van, és nem esélyes, hogy valaha is ki fogja fizetni. Ha meghal, akkor én és a testvérem fogjuk örökölni az adósságát is. Úgy hallottam, hogy ezt visszautasíthatom, illetve ha valami vagyont öröklök tőle, akkor azt kötelező az adósság törlesztésére fordítanom, de semmi további kötelezettségem nincs. Pontosan mi ennek a menete? Lehetnek bonyolultabb esetek?
2018. nov. 18. 12:03
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Azthiszem a hagyatéki tárgyaláson kell lemondani az örökségről amin amúgy is az adóság van és kész.
2018. nov. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akkor minden esetben lehetséges? Hallottam olyat is, hogy pl. nem minden adósságot öröklök. Függetlenül attól, hogy mit öröklök és mit nem, mindig visszamondhatom, ha adósság az?
2018. nov. 18. 12:19
 3/7 Nosco ***** válasza:
93%
Hagyatéki tárgyalás előtt be lehet tekinteni az iratokba. Ajánlom mert nekem is úgy volt, hogy csak hitelt öröklünk de végül jól jöttünk ki belőle.
2018. nov. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy mindent viszel vagy semmit. Ha kell a hagyaték akkor az értékekkel együtt megkapod az adósságot is.

Ha lemondasz róla akkor semmit nem kapsz és a következő örökösön a sor, hogy döntsön kell-e neki ilyen feltételekkel.

2018. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mazsolázni nem lehet, hogy csak ezt, vagy azt kérem. A vissza utasitás, mindenre vonatkozik. Minden esetben érdemes megnézni, mennyi a valós érték és mennyi a követelés.
2018. nov. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én sem úgy értettem persze, hogy válogatok, hogy az adósságot nem, a többit igen. Csak azt szerettem volna tudni, hogy ki vagyok-e téve ilyen veszélynek, de akkor szerencsére nem. Köszönöm szépen a segítséget!
2018. nov. 18. 14:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Mér ne lehetne?
2018. nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!