Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem a megfelelő bíróságra...

Ha nem a megfelelő bíróságra adja be az ember az ügyet, akkor azok hivatalból átteszik a megfelelőhöz vagy visszaküldik?

Figyelt kérdés

van erre esetleg vmi jogszabály?

hatáskör hiányában stb stb ?

pl ha a járási bírósághoz tartozik, de én meg beadom a törvéányszékre (lehet tévedés is), akkor a bíróság elvileg átteszi a másikhoz, jól tudom?



2018. nov. 18. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. nov. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és tudsz nekem erre konkrét jogszabályt vagy Pp-beli §-t mondani? megköszönném ... én átolvastam, de a hatáskör fejezetben nem találom.
2018. nov. 19. 08:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Feltételezem új Pp.


174. § [Áttétel]


(1) Ha a keresetlevél alapján megállapítható, hogy a per elbírálása valamely más bíróság hatáskörébe vagy illetékességébe tartozik, a bíróság elrendeli a keresetlevélnek ehhez a bírósághoz történő áttételét. Áttételnek van helye akkor is, ha a jogvita elbírálása közigazgatási perben vagy egyéb közigazgatási bírósági eljárásban eljáró bíróság hatáskörébe tartozik.


(2) A bíróság az alperesnek megküldött áttételt elrendelő végzéshez csatolja a keresetlevelet, kivéve, ha az a részére korábban megküldésre került. Ha az alperesnek nincs perbeli jogképessége, az áttételt elrendelő végzést számára nem kell kézbesíteni.


(3) Az áttételt elrendelő végzés ellen külön fellebbezésnek van helye. A bíróság a végzését maga is megváltoztathatja. A keresetlevelet a végzés jogerőre emelkedése előtt nem lehet az új bírósághoz továbbítani.


(4) Nincs helye a keresetlevél áttételének olyan bírósághoz, amely saját hatáskörének vagy illetékességének hiányát már jogerősen megállapította.


(5) A bíróság az áttétel tárgyában soron kívül jár el.

2018. nov. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen, akkor ezek szerint a Pp. is csakis a perindításnál, a keresetlevél kapcsán rendelkezik erről. egyéb ügyekben nem (pl fellebbezés, stb stb akármi más irat).
2018. nov. 20. 07:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Hat figyelj, konkretan milyen beadvanyrol van szo? Illetve a keresetlevel mikor lett beadva?
2018. nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!