Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy webshopnak nem szabályelle...

Egy webshopnak nem szabályellenes eltérő áron adnia ugyanazt a terméket különböző látogatóknak?

Figyelt kérdés

Itt a jelenség:

[link]


A Compkernél szerettem volna alaplapot vásárolni, mikor feltűnt, hogy az Árukeresőn és a saját honlapjukon különböznek az árak. Ha a honlapon keresek rá egy termékre, az ár minden esetben magasabb, mint mikor az árukeresőn nézem ugyanazt a boltot. Miután rákattintok az árukeresős linkre, a weboldal megjegyzi, hogy tudok az alacsonyabb árról, és a Compker oldalon belül is átvált, de ha inkognitó módban keresek rá, akkor ismét magasabb az ár. Tehát egy cookie-ban eltárolja, hogy nekem személyesen milyen áron akarja adni. Ez nem szabályellenes?

Ha az inkognitóban rakom be a kosárba, ki is számlázza a magasabb összeget.



2018. nov. 20. 11:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#ma 12:30

Itt a pont, a többi csak süketelés.


-De még a webshop-nál feltüntetett ár se garancia, ugyanis csak a megrendelés visszaigazolásával jön létre az eladó/vásárló közötti szerződés.

Tehát ha 30 000ft egy termék de amikor berakod a kosárba és 40 000-t látsz akkor se verheted a nyálad.

A másik, sok esetben volt, hogy 10Eft egy 200E-s TV majd kiderült, hogy elírás, ebben az esetben se adtak igazat a vásárlónak a fogyvédnél, hisz ekkora árkülönbségnél a vásárlónak is felelőssége van.

2018. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
#9 hogyha az árukereső később frissülne, a compkeren akkor is a saját árukat kéne mutatni, nem az árukeresőset. Ha drágábban adják, mint ahogy az árukeresőn szerepel, akkor az onnan kattintott link is olyan oldalra vinne, ahol drágább. Az árukereső nem tudná befolyásolni a compker árait.
2018. nov. 20. 13:37
 13/19 anonim ***** válasza:

Nos, kipróbáltam, valóban van 100 valahány forintos különbség.

Azt veszem észre ha simán kattintasz a termékre - [link] akkor több, ha az árukeresőn keresztül akkor kevesebb.

Miért?

Mert valszeg aki az árukeresőn keresztül érkezik hozzájuk annak adnak némi kedvezményt.

Ennyi.

2018. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Kosárba tevéssel is kibróbáltam ugyanaz a jelenség.

Ez vagy szándékos és valóban adnak kedvezmény az árukeresőről érkezőknek, vagy a scrip-t rosszul írták meg, és amit az árukeresőnek fizetnek %-t azt a termék árából is levonják.

2018. nov. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
75%
Ilyen alapon nem szabályos, ha kapsz valahol egy kupont és azzal vásárolsz? Amikor az árukeresőről jössz, akkor kapsz egy vásárlási kedvezmény kupont...
2018. nov. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Csak ez a "kupon" valahogy nem kerül említésre sem az árukeresőn, sem a compkeren...
2018. nov. 20. 15:39
 17/19 anonim ***** válasza:
Éa, ez most miért zavar téged ennyire amúgy? :D
2018. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Téged nem zavarna, ha a boltban a sorban előtted lévő ember 180Ft-ot fizetne a tejért, te meg 300-at, és kiderülne, hogy "ja, ő a bal kezével vette le a tejet a polcról, ő olcsóbban kapja"? Szerintem ha valami kedvezmény van, azt illik feltüntetni. A válasz egyébként szerintem a #14-es hozzászólás lesz, miszerint valami hibás szkript van a háttérben. Az árgép.hu-n és az árukereső.hu-n is ugyanazok az árak szerepelnek, de ha az árgépes linket követem, akkor is a drágább árat kapom. Szóval az árukeresővel kapcsolatban valami nem úgy működik, ahogy kéne. De nem problémázom, így megspóroltam párszáz forintot :)
2018. nov. 20. 20:52
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem különösebben érdekelne, mindenkinek a MAGÁNÜGYE, hogy mit mennyiért kao meg / vásárol meg, nekem semmi közöm hozzá
2018. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!