Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Volt már olyan, hogy valaki...

Volt már olyan, hogy valaki feljelentett egy elvetemült kutyatartót, akinek a szabadon hagyott állata megkergette az illetőt, majd a rendőrség érdemben foglalkozott a dologgal?

Figyelt kérdés

Ez ugye megvalósítja a Szabs tv. 193. § (2)-t, sőt, akár testi sértés kísérlete is megvalósulhat.

Közutakon történő kerékpározás közben egyre gyakrabban fordul velem elő ilyesmi, erősen fontolgatom, hogy a következő alkalommal nem hagyom annyiban a dolgot, de félek a rendőrség impotenciájától, s hogy így csupán az időmet fecsérlem el.


2018. nov. 22. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Én lefújnám gázspray-vel. Aztán jöhetnek az állatvédők nem érdekel.

Nehogy már egy idióta kutya meg a még idiótább gazdája miatt én járjak tetanuszra meg kötözésre kutyaharapás miatt.

2018. nov. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor ne menekülj mert attól inkább rátör a vadász ösztön. Hanem egyből szállj le a bicikliről és játszd el hogy lehajolsz egy kőért és légy magabiztos aki támadásra kész. Ebből ért a kutya. Ha látsz követ akkor vedd is fel mert akár tényleg szükség lehet rá. Vagy bot is jó.

Persze a rendőrségnek meg nagyon is foglalkozni kellene a dologgal, mert Magyarországon nagyon sok a kutyatámadás. És nem csak harapás hanem súlyosabb esetek is történnek. Ilyen gondatlan tartás esetén 100 000 Ft-nál kellene kezdődnie a pénzbírságnak, vagy azzal egyenértékű elzárás. Ez épp úgy veszélyeztet másokat mint az ittas vezetés, tehát annak megfelelő komolysággal kellene hogy kezelje a rendőrség.

2018. nov. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére eddig mindig gyorsabb voltam, gázsprayt is hordok magammal, de még nem használtam. A gyalogszerrel közlekedő 80 éves Mari néninek viszont vélhetően nincsenek ilyen lehetőségei.
2018. nov. 22. 23:26
 4/5 anonim ***** válasza:
A "rendőrség" még a betörőkkel, rablókkal sem foglalkozik, nemhogy kutyatartókkal.
2018. nov. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2: Dehogy szálljon le a bicikliről. A gond az, hogy te normális kutyára gondolsz, annál működne. Az ilyeneknél, ha már lassítana és utol érné a kutya se lenne már esélye leszállni magától a bicikliről, a kutya rángatná le. Itt tényleg annyiban reménykedhet, hogy gyorsabb lesz ő, mint a kutya.
2018. nov. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!