Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Enyhítő körülménynek számít...

Enyhítő körülménynek számít ha szteroidok hatása alatt követtem el a bántalmazást?

Figyelt kérdés
Sajnos az utóbbi időben túlzásba vittem a testépítést és olyan szereket is próbáltam, amiket nem kellett volna. Élettársam kórházba került miattam, több helyen megütöttem kézzel és egy biciklipumpával. Azt mondják már elég stabil az állapota. fej sérülése van és a bal karja 2 helyen eltört, illetve vannak kisebb zúzódásai is. a közösen nevelt 14 éves fiút a héten engedik ki a kórházból, neki is koponya sérülése lett és a karja neki is eltört több helyen és egy bordája. A feljelentést már megtettem magam ellen a rendőrségen, mert az ügyvédem így javasolta. Ezt egy életre megtanultam, hogy ne használjak ilyen vackokat és a későbbi kapcsolataimban is ügyelni fogok erre különösen. Milyen maximális büntetésre számíthatok majd? Ha élettársam feljelent - márpedig biztosan felfog, az mennyire lesz terhelő rám nézve?

2018. nov. 22. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Az szép. Amúgy az élettársadnak feljelentést sem kell tenni, hivatalból vizsgálják a súlyos testi sértést. Pláne a fiatalkorúnál. Pfff... A helyedben összefosnám magam, és a fő kérdésedre a válasz, nem!


Nem enyhítő körülmény a szteroid, mint ahogy a kábszer használat sem! Remélem egy 6 évet kapsz, már csak a jóindulat miatt!

2018. nov. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan a szteroidok fokozhatják az agressziót, de nem számítanak tudatmódosító szereknek, nem fogod tudni azokra kenni az ügyet.
2018. nov. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
Súlyos testi sértés miatt leszel feljenentve.2-5 év lehet ,de lehet hogy csak felfügesztve,,nem tudom menyire lehet enyhítő kürülmény,talán valamit enyhíthet,de nem vagyok jogász
2018. nov. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki valamilyen alkohol, szer hatása alatt követ el bűncselekményt, az nem enyhítő, hanem inkább súlyosító körülmény, de mindegy. De ez nincs rá hatással.

Viseld a tetteid következményeit!

És börtönbe is kerülhetsz érte. Ha nem voltál büntetve és marhára megbánod a tetteidet, esengsz a bocsánatáért és valahogy jóvá teszed, akár anyagilag is segíted a gyógyulását, akkor talán megúszhatod egy felfüggesztettel.

Amúgy nem kell feljelenteni az élettársadnak, ilyen esetben a kórház fog hivatalból intézkedni.

2018. nov. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Meg egy pofont megertek.

De 2 embert osszeverni ugy hogy tobb helyen eltorjon a csont, ezt ne is probald rafogni a szteroidokra.

Remeljuk a maxot kapod, megerdemled.

2018. nov. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 kreténpali ***** válasza:
100%
Hát ez para. Mármint az is para, hogy szteroidot nyomsz, meg az is, hogy azt hiszed enélkül nem tetted volna meg, ha rend van a fejedben. De igazából az a legnagyobb para, hogy az önbizalomhiányod és az, hogy nem állsz ki magadért idáig fajult. Na nem baj, nézd a jó oldalát. Lesz időd elgondolkodni és ezt nem rosszindulatból mondom, ha idáig eljutottál, szükség lesz egy kis magányra, hogy összeszedd a gondolataid.
2018. nov. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 árokpart ***** válasza:
Úristen micsoda egy brutális alak lehetsz te. Mivel érdemelték ki ezt a "kedvességet" a szeretteid? Összevered a családodat normális vagy nem inkább megbecsülnöd kéne őket. Nem pálcát törni akarok, nem ismerlek, lehet, hogy stresszes a munkád, hogy mindennap beteremtsed a megélhetéshez szükséges életfeltételeket nem is vitatom, nem élünk könnyű világot. Gondolj arra ha esetleg idősebb leszel, gondolom te vagy a családfő és netán lebetegedsz kire számíthatsz vagy akármilyen más bajban? Rajtuk kívül ki állna melléd, ezek után isteni csoda, hogy ha kitartanak melletted. Azt nem lehet tudni milyen ítéletet kapsz bíró függvénye is, de ha netán egy érzékeny női bírót fogsz ki simán lehet dutyi. Ők biztosan hálásabbak lesznek mint te, mert a gyerekek bármeddig ragaszkodnak az apjukhoz úgyhogy neki köszönd ha majd látogatni fognak és megbocsájtanak neked. Megáll az eszem férfiként egyszerűen rosszul vagyok az ilyen emberektől.
2018. nov. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egy évben 2x kapok kórházban szteroidinfúziót 10 napon keresztül naponta. Még a kutyámra sem emelek kezet.

Ez hogy lehet?

2018. nov. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Alapvetően halálbüntetés ellenes vagyok, de ilyen esetekben, amikor valaki szándékosan összever egy nőt és egy gyereket elgondolkodok rajta, hogy mégis be kéne vezetni.
2018. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne már enyhítő körülmény????

Amúgy az első teljesen jól leírta, mi a francnak kell lepontozni?! A 6 év teljesen jogos, ha megnézitek, gyilkosok is 10 éveket kapnak. Jó ha 6 évet kap ez az agresszív valami sajnos!

2018. nov. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!