Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag van lehetőség rá?

Jogilag van lehetőség rá?

Figyelt kérdés

Édesanyám másodállásban vállalkozó, és nem tudja napközben elrendezni néhány olyan dolgot amit csak személyesen lehetne. Nekem van különálló munkám, és nem vagyok részese a vállalkozásának.

Egy meghatalmazással eljárhatok én is a nevében, vagy valami egyébb szerződés szükséges? Vagy mely módon lehetséges ez?


2018. nov. 26. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Aattól függ, hogy milyen dolgokról van szó. Próbáld meg meghatalmazással, aztán ahol az nem elég, ott majd mondják, hogy mit lehet csinálni.
2018. nov. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha céges ügyet intézel nem elég a meghatalmazás. Szilvásváradon volt ilyen eset és a NAV akkora büntetést szabott ki, hogy a vállalkozó tönkrement. Mindenképp kell valami szerződés, csak akkor meg járulékot kell fizessen utánnad.
2018. nov. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit "csak személyesen" lehet, azt csak személyesen lehet. De lehetne akár mozgáskorlátozott, feküdhetne kórházban, lehetne külföldön stb, tehát biztos meg lehet oldani, ügye válogatja.
2018. nov. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Munkaügyi központ bétámogatási ügyel, az emberek bevitele, szerződések aláírása, jelenlétik behordása, ilyenekre gondoltam!
2018. nov. 27. 07:40
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt egy könyvelő is megtudja csinálni, de megcsinalom én is, csak tudni szeretném hogy milyen papír szükséges hozzá.
2018. nov. 27. 07:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerződéseket csak a cég belső (törvényileg meghatározott) szabályai szerinti megbízottak írhatnak alá. Te biztosan nem. Általában a cég hivatalos képviselője egymagában is kevés.

Az egyéb adminisztratív tevékenységeket megfelelő meghatalmazással bárki intézheti. Itt a "megfelelő" azt jelenti, a tevékenység jellege meghatározhatja, mit kell tartalmaznia a meghatalmazásnak. Azt pedig kétlem, hogy amit egy"könyvelő" meg tud csinálni, te is képes vagy rá. Egyes egyszerű lépéseket igen, de akkor az nem a könyvelés lényege. "postásként" elég egy szimpla meghatalmazás, amit a "címzett" elfogad.

Mondjuk ez minimális jogi ismereteket igényel, ha édesanyád ezt nem tudja, jobb, ha nem bonyolódtok ilyesfajta helyettesítésekbe.

2018. nov. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!