Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek normális ez a...

Szerintetek normális ez a banki eljárás?

Figyelt kérdés

Van egy számlád, amire régiós összehasonlításban rengeteg költséget fizetsz. Hozzá kell tenni, hogy a bankadó előtt is nagyon drágák voltak a magyar bankok ilyen szempontból. Lehúzzák a pénzt, és egy kétezer forintos tartozásért naponta felhívogatnak, majd kb. két hónap múlva a már 3-4 ezer forintos tartozást odaadják behajtónak, aki nem mondja meg a cég nevét amely érdekében eljár, hiába kérdezel rá, úgy ejti ki a cégnevet, hogy ne értsd, egyébként direkt, hogy ne tudj rákeresni. A telefonszám tulajdonosa titkosítva van, tehát fogalmad sincs, hogy a bank kinek adta ki a személyes adataidat, valószínűleg nem egészen tisztességes társaságnak, mert egy tisztességes társaság nem titkolja a kilétét és a tulajdonosi hátterét.

Mire a behajtóhoz kerül ő addig húzza a dolgot, míg az ötszörösére duzzad az összeg, felszámol olyan költségeket, amelyeket nem részletez neked, mivel nem ismered a cég kilétét, ezért utána se tudsz járni, és utána a bank mindezt kifizetteti veled.


Tényleg jogos a havi 2-3000 forintos számlavezetési díj?

Számoljunk már utána. Van egy teljesen üres számlád, amelyen nincs pénzforgalom, tehát rá se kell nézni, éppen ezért véleményem szerint teljesen indokolatlan ez a horribilis összeg. (Mint már említettem a bankadó előtt is drága volt a bankolás.) Amennyiben egy bank rendelkezik 100 000 ügyféllel, ami a felnőtt lakosság 1,25%-a, tehát nem irreális, akkor abban az esetben, ha mindenkitől kétezer forintot szednek el havonta, az éves szinten 2 400 000, azaz kétmilliárd négyszázmillió forint. 2013-as adat, Magyarországon az összes banknál együttvéve dolgoztak 27 000-en, tehát egy bank mondjuk olyan kétezer alkalmazottal rendelkezik. A mezei banki alkalmazottak, akik a foglalkoztatottak nagy részét teszik ki, nem keresnek olyan jól, tehát csak ebből az összegből iszonyatos banki prémiumokat lehet fizetni a felső vezetőknek.


Arról még nem beszéltünk, hogy a legtöbb pitiáner párezer forintos tartozás, amely abból keletkezik, hogy az ügyfelek megfeledkeznek a bankszámlájukról, mire elér a behajtóig, addigra tizenezer forintos lesz, és a bank is jól jár vele nyilván, mert a többletköltség nem csak a behajtóhoz kerül.


Naponta háromszor felhív a bank, amíg nem adja ki a tartozást követelésbehajtó cégnek azzal a címszóval, hogy neki tájékoztatási kötelezettsége van feléd, holott nem azért hív, mert tájékoztatni szeretne, azt elég lenne havonta egyszer is hanem azért, hogy addig zaklasson, amíg ki nem perkálod a lét, mivel ezek a kis összegek gyakorlatilag behajthatatlanok.


Mindemellett szintén régiós összehasonlításban a magyar bankok adnak a legkevesebb kamatot az alapkamathoz képest már tizenegynéhány éve, tehát ez se tegnapelőtt kezdődött.


Tudom, hogy sokan azt mondják majd, hogy miért nem fizeti ki azt az ember azt a kevés pénzt de van, aki mondjuk ennyit sem tud nélkülözni, viszont különféle okok miatt muszáj bankszámlát tartania.



#bank #behajtás #behajtó cég #banki költség #banki törvénytelenség #követeléskezelő cég
2016. jan. 20. 22:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%

Jogosnak jogos, a korrektség valóban sokszor megkérdőjelezhető. A megoldás az, hogy nem kell felhalmozni számlatartozást és akkor nincs mit átadni a behajtónak sem.

Továbbá meg kell keresni a legjobb kondíciókkal dolgozó bankot és nem egyből mondjuk az OTP-be rohanni, mert az van a legközelebb.

2016. jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Azt kérdeztem, hogy normális-e ez az eljárás nem azt, hogy jogos-e a követelés, de tulajdonképpen válaszoltál a kérdésre, szóval köszönöm a választ. Nem az OTP-be rohantam, a Raiffeisen csinálja ezt.

Mellesleg nincs valami jogszabály arra, hogy jogom van tudni annak a cégnek a kilétét, amely harmadik félként bekapcsolódott az ügyletbe? Azért mégiscsak a személyes adataimról van szó.

2016. jan. 20. 23:05
 3/26 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy jogod van megtudni, azt nem tudom melyik jogszabály rendelkezik erről.
2016. jan. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Blablabla

Tartozol, fizesd ki. Ha nem kell a számla, szüntesd meg. Amikor először keresnek, hogy mínuszos a számla és még nem adták át behajtónak, akkor belibegsz q bankba és kifizeted a tartozást és bezárod. A számlát. Senki nem kényszerít rá, hogy ilyen drága számlát tarts fent. A többi csak felesleges nyafogás, fröcsögés, mások hibáztatása a saját hibád miatt, mert igenis hiba ilyen drága számlát megnyitni.

2016. jan. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"mert igenis hiba ilyen drága számlát megnyitni."


Megnéztem a kondíciókat, mindegyik ilyen drága. Baromi drága Magyarországon bankolni. Nekem meg nem volt pénzem, amikor először kezdtek cseszegetni ezzel, tehát fizikai képtelenség lett volna kifizetnem, a számlára pedig szükségem volt előtte. Ki is fizettem volna, de mielőtt ezt megtettem volna, már behajtóhoz küldték.

2016. jan. 20. 23:26
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy fenét ilyen drágák.

Ha nincs pénzed kifizetni egy tartozást, ne csinálj magadnak tartozást.

2016. jan. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit fura vagy. Én Budapest bankos vagyok, az első számlám náluk kb 800-1000 forint volt havonta, de azért mert kértem sms értesítést és netbankom is volt. Alap számlacsomagoknál ez plusz díj. Most egy prémium számlám van (megjegyzem ez már 250 000,- Ft-os havi jóváírás - nem kell fizetésnek lennie - esetén jár) ami teljesen ingyenes, utalásnál is csak illetéket fizetek. Nem mellesleg mire a bank kiadja a számla tartozást behajtónak eltelik jó pár hét-hónap. Ez alatt nem volt 2 E forintod hogy kifizesd?? A behajtó meg azért nem mondja meg ki a megbízója, mert bank titok, majd ha beazonosítod magad, akkor mindent el fog mondani neked. De ameddig nem azonosítod magad, addig törvény szerint nem mondhatja el, hogy melyik bank megbízásából keres téged és mit akar.
2016. jan. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

utalásnál is csak illetéket fizetek.


Még ezt se lenne neki muszáj, ha annyira spórolni akar, vegye fel, fizessen csekket.

2016. jan. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"A behajtó meg azért nem mondja meg ki a megbízója, mert bank titok, "


A behajtó a saját cégének a nevét nem volt hajlandó elárulni. Mellesleg épeszű ember nem küld négyezer forintos tartozást behajtóhoz ezt csak azért csinálják, hogy jó pénzt kaszáljanak azokon, akik megfeledkeznek a számlájukról. Így lesz kétezer forintból tizenötezer. Ja és szerintem alaposan nézd át azt a szerződést, mert találsz rajta még egy két díjat. Simán lehúznak rólad is háromezer forintot, vagy még többet, ezt garantálom neked.

2016. jan. 21. 11:55
 10/26 A kérdező kommentje:

"Nem mellesleg mire a bank kiadja a számla tartozást behajtónak eltelik jó pár hét-hónap."


Egy hónap alatt kiadta behajtónak. Az nem jópár. Erről ugatok, hogy egy két hónap és már a behajtó cégnél van a párezer forintos tartozás és tizenpárezer forintos tartozás lesz belőle.

2016. jan. 21. 11:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!