Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a különbség a fogház,...

Mi a különbség a fogház, fegyház és a börtön között pár szóban?

Figyelt kérdés

2018. dec. 5. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Fogházba nem kell vazelin.
2018. dec. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Drazicc ***** válasza:
98%
Fogházba a piti tolvajok kerülnek. Zsebesek, balhésok stb Börtön a szigorúbb szerintem oda tartozik a legtöbb bűncselekmény drogdíler, betörés, lopás. A fegyházban ülnek a gyilkosok, terroristák ilyenek.
2018. dec. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
A Dr. Lectereket, meg Moriarty professzorokat pedig egy különösen őrzött, mindentől elzárt cellákban tárolják lekötözve, ahol tilos felvenni bárkinek is a kapcsolatot velük, nehogy átvegyék az elméjük felett az irányítást.
2018. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb a #2 nél a pont.

Fogház, börtön, fegyház a szigorúsági sorrend.

A fogházasoknál még nagy a "lazaság" is. Pl különös esetekbe elhagyhatja az intézményt is, hogy a családjával legyen. Dolgozhat külső körleti munkán is.

2018. dec. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Fogház börtön fegyház a sorrend keménységben. Fogház pl be nem fizetett parkolás lopás stb. Börtön kb minden ami nem ultradurva. Fegyház a legelmebajosabb és legnagyobb bűnözők. Gyilkosok erőszakolók és baloldaliak.
2018. dec. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én azt hittem (meg a legtöbb ember), hogy csak börtön van és annak a szinonimái ezek a szavak.
2018. dec. 8. 15:29
 7/11 anonim ***** válasza:

És akkor most egy szakértői válasz! Legalábbis remélem hogy elfogadsz szakértőnek ebben a kérdésben, 6év 9hónap rácsos egyetemi végzettséggel. :)


Fogház: Ha a Bíróság meghagyta a feltételes szabadlábra helyezés lehetőségét jó magaviselet esetén, akkor a "feltételes" mértéke az ítélet 1/3-a.


Őrzési fokozat:II. Ez azt jelenti hogy a börtön teljes területén felügyelet nélkül mozoghatsz. (Persze csak ha utasítanak rá! Ez nem sétatér, hogy ha kedvem szottyan, megyek!) Viszont nem kapsz őri kíséretet.


Börtön: A fent nevezett "feltételes" mértéke: 1/4.


Őrzési fokozat: III. A zárkát elhagyhatod, a folyósón (körleten) szabadon mozoghatsz, utasításra az épületen belül is mozoghatsz, de az épületet csak felügyelettel hagyhatod el.


Fegyház: "Feltételes":1/5


Őrzési fokozat:IV. A zárkát felügyelet nélkül nem hagyhatod el.


Az hogy fegyház, börtön, vagy fogház az ítélet, nem attól függ hogy pitiáner -e az elkövető, vagy sem. Ennek meghatározásánál a Bíró leginkább az elkövetés módját veszi figyelembe. Emberölésért is adnak börtönt, és egy betörő is simán kaphat fegyházat!

2018. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az nem inkább fogda ?
2018. dec. 20. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7, #8-nak:


A fogda az börtönön belüli börtön. Ha "rosszalkodsz", akkor fegyelmit kapsz, amit fegyelmi határozat követ a büntetés milyenségét, és mértékét illetően.

Általában fogda a vége, fogházasnak maximum 10 nap, börtönösnek 20, fegyházasnak 30 nap adható.

Egyszemélyes, a napi egy óra elkülönített sétán kívül egész nap bent vagy a zárkában. Nincs munka, tehát fizu sem, nem kaphatsz csomagot, nem "mehetsz boltba", tehát totál szívás! Plusz az őrök is szoktak unatkozni, és a foxisokkal kiválóan lehet szórakozni!

Én inkább kihagytam!

2018. dec. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Drazicc ***** válasza:
Utolsó zavarhatlak privátban pár kérdéssel én is?
2018. dec. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!