Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Garanciális kérdés - jogi...

Garanciális kérdés - jogi kérdés: Ha a bolt a rendelt típusnál jobbat ajánl fel, köteles vagyok elfogadni a cserét?

Figyelt kérdés

A típus kifutott, nem tudják ugyanarra cserélni. Felajánlottak egy jobb teljesítményűt.


Kérdésem: a pénzt ez esetben nem kaphatom vissza?

Van erre előírás?



2018. dec. 6. 21:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha mégis jó neked a másik típus, akkor fogadd el, ha pedig nem jó, akkor fenyegesd meg őket, hogy ha nem adják vissza a teljes vételárat, akkor az illetékes kormányhivatalhoz fogsz fordulni. Azt derítsd ki, hogy melyik kormányhivatal az illetékes, és ezt is mondd meg nekik, mert ebből látni, hogy komolyan gondolod. (A kormányhivatalok csinálják jelenleg a fogyasztóvédelmet.)
2018. dec. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

# 11


Pontosan ezt terveztem. Mármint nem akarok plusz köröket, végül is elfogadom a másik típust, ha nem fog köze jönni még egyéb váratlan infó. (A tájékoztatással ugyanis eleve nem vagyok megelégedve és picit böki a csőröm ez a megoldás is, hogy nem teljesen jogszerűek, de most már letojom, ha kicserélik)

2018. dec. 9. 22:08
 13/13 A kérdező kommentje:

Egyébként enyhén szólva vicc, hogy még csak nem is drágábbra "kényszerítenek" rá úgymond, hanem fillérre pontosan ugyannyiba kerül.


Ráadásul ezt is csak onnan tudom, hogy én rákérdeztem, hogy ugyan már, mondják már meg, melyikre cserélik ki pontosan.


A díjmentes szállítást a cseréhez is én magam mondtam NEKIK, és nem fordítva..( ugyanis tudtam, hogy azért sem nekem kell fizetni ilyenkor, mivel szállítással volt a rendelésem is). :D Kicsit kinyílt a bicska azért az ügyintézésük miatt..

2018. dec. 11. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!