Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az elképzelhető, hogy megyénké...

Az elképzelhető, hogy megyénként másként működik a végrehajtás?

Figyelt kérdés

Szóval ha valakinek van valami hátraléka, azt a "szegényebb" megyékben nem olyan vehemenciával vasalják be az illetőtől?

Olvastam olyat, hogy ezeket a lejártnak hitt tartozásokat megvásárolják a követelés kezelők.



2018. dec. 11. 06:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Függettlen a megye szociális helyzetétől, ez nem így megy. Hanem. Tartozás keletkezik utána jön egy felszólítás, általában ügyvéd küldi, tájékoztat, hogy mik lesznek a következmények ha nem rendezed a tartozást, erre nincs válasz akkor a bíróságra megy a dolog, születik egy végzés, ami után közjegyző küld levelet majd ha 15 nap alatt nem érkezik fellebezés innan jogerős a dolog és kiküldik a helyileg illetékes önálló bírósági végrehajtónak aki majd a jogerős végzést végrehajtja.


A követelés kezelő cég csak egy cég, behajtónak is hívják magukat, általában bankoktól vesznek tartozást és utána ők öeresítenek, rátéve a hasznukat, tehát teljesen feleslegesek, csak a pénzt viszik, én is akartam ilyen céget, de végül alábbhagyott a érdeklődésem eziránt. Mert jött ment bárki csinálhat ilyet és csak annyi kell, hogy tudd megvenni más emberek tartozását. Nem tudom, remélem ez csak kis ideig lesz engedélyezve, valljuk be, nem túl okos dolog, hogy harmadik személy is belép a bank és közted fennálló szerződésbe.


És figyeljetek ám oda! Behajtó az magán ember , semmi jogköre nincs. Végrehajtó pedig hivatalos személy, ő bemehet a házba. Ellentétben a behajtóval , akit beengedhetsz ha akarod, ha nem akkor nem mehet be. Végrehajtó ezzel szemben hatósági kényszert is alkalmazhat, lássuk be, ha jogerős bírósági ítéletet hajt végre, illik ilyen jogkörrel felruházni.


20/F.

2018. dec. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom következő évtől a NAV veszi át a behajtást, vagyis országos szinten csak ők fogják csinálni.
2018. dec. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen úgy megy. Nem hivatalosan, de akkor is. Egy eldugott zsákfaluban, messze nem olyan a lendület behajtásra, mint mondjuk megyeszékhelyen.
2018. dec. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez inkább a végrehajtók hozzáállásától/munkakedvétől függ.
2018. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#2, ez kivitelezhetetlen, nincs annyi ember, és szétesne a rendszer.
2018. dec. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De nem lenne rossz, ha a NAV -hoz kerülnének még a gyerektartási peresített ügyek is. Vagy két magánszemély peres ügye, komolyabban lenne véve az eljárás. :)
2018. dec. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"#2, ez kivitelezhetetlen, nincs annyi ember, és szétesne a rendszer"


2 éve meghozták a döntést jövőre életbelép. Én úgy tudom. Amúgy nem esik szét a rendszer, nem megy majd a Nav bíróságra, csak neved alá bevágják a tartozást.

Végrahajtás is egyszerűbb lesz, küldenek egy levelet, majd közlik ha 8 napon belül nem fizeted be, akkor végrehajtják.

A Navos nem végrehajtó, kicsit több jogköre van.

Cégeknél már láttam ilyet. Fizettek, mint a kisangyal. És az emberek is fognak.

2018. dec. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!