Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha végrehajtás alatt az...

Ha végrehajtás alatt az inkasszált bankszámlámra átutalom a tartozásom, akkor ezután meg kereshet még a végrehajtó? (nagyon izgalmas)

Figyelt kérdés

NAV-tartozás miatt inkasszálták a bankszámlámat, erről egyáltalán nem kaptam értesítést vagy figyelmeztetést. Úgy tudtam meg, hogy a bankból felhívtak, hogy tudjak az inkasszóról.


Az inkasszó a végrehajtási eljárás egyik eszköze. Miért nem kaptam előre tértivevényes értesítést?


Jelenleg NINCS pénz a bankszámlámon.

Szeretném átutalni a teljes összeget az inkasszált bankszámlámra (rokonom bankszámlája segítségével). Ha ezt megteszem ez után mire számíthatok?


(meg akar e még keresni a végrehajtó, hogy elvigye az ingóságaimat? Végrehajtási költséget mikor kell fizetnem?)


Köszönöm előre is!



2018. nov. 13. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkasszó.. na de mennyivel lógsz és mennyit vettek le a kizsákmányoló imperialisták? Ezek ellen csak úgy tudsz védekezni (de ne mondd el senkinek) ha kifizeted a teljes tartozásod. Közhiedelembe az van, hogy kigyúrt kopaszok fognak jönni rágóval a szájukba és még a családi albumokba is bwlwtúrnak majd esznek egy kólbászos paraszt kenyeret meg isznak egy pálinkát meg kokszolnak, de közel sem így van, menj be a nav-hoz és kérj csekket, hogy tudj fizetni.
2018. nov. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Olyan, mintha egy teljesen másik kérdésre válaszolt volna! Mikor állítottam azt, hogy én azt hiszem, ezek olyanok mint a kidobó emberek? Csak annyi volt a kérdés, vagy pontosabban a kérdés lényege, hogyha a bankszámlámra átutalom a teljes összeget, akkor utána vége? Befejeződik e az eljárás, vagy nekem utána "csak azért is" muszáj felvennem velük a kapcsolatot.


Én a mai napon átutalom a bankszámlámra a pénzt, és aztán, mikor hazajövök, már nem akarok ezzel foglalkozni. Kell-e utána bárkit felkeresnem, engem fognak-e keresgélni, mire számíthatok?

2018. nov. 14. 02:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak megelőztem a károgókat, nyugalom kedves kérdező, mielőtt nagyon utalgatnál a számládra zaklasd őket, lehet van még ott bibi, elmaradás, én bezony bemennék a nav-hiz akár csekkér is.
2018. nov. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha átutalod a fizetendő összeget az inkasszált számlára, akkor elviekben véget is ért a történet. De a helyedben én előtte mindenképpen felkeresném a NAV-ot, hogy mégis milyen tartozásról van szó.
2018. nov. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A NAV-nál kerhetsz 12 havi részletfizetést még igy is hogy mar végrehajtónál van az ügyed. Akkor, ha a tartozásod 500e Ft alatt van.
2018. nov. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nav-os vegrehajtasnal jellemzoen nem ertesitenek.


Ne az inkasszalt szamlara utalj, hanem irj levelet a navnak (tertivevenyes), hogy mi alapjan folyik a vh, valamint level kelte + mindjuk 30 nap esedekesseggel mennyi a tartozas koltsegekkel egyutt, es hova fizethetsz.


Reszletfizetes jo otlet, adomerseklest is kerhetsz, bar az ritkan eselyes.


Ha pedig jogellenes a vegrehajtas, akkor az egy masik sztori.

2018. nov. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Átutaltam a teljes összeget a számlámra. Fontos hozzátennem, hogy tudtam, hogy milyen tartozásról van szó, és tudtam, hogy be kell majd fizetnem, és akár végre is hajthatják!

A bankban azt mondták, hogy az inkasszó automatikusan lekerül a kártyámról (még aznap), és erről fogom majd értesítést kapni.

Már csak a végrehajtási költség aggaszt, nem tudom, hogy várhatok e még ilyesmit, nem tudom, hogy egy inkasszóért felszámolnak e végrehajtási költséget, mert az egész eljárás gyakorlatilag egy napig tartott, azonnal rendeztem. De még kérdéses, szóval lehet, hogy emiatt bemegyek a NAVhoz.


Nem tudtam, hogy NAV-os végrehajtásnál nem szoktak értesítést küldeni. Köszönöm a válaszolónak, hogy ezt megírta, (mert ezt tényleg nem tudtam, hogy mégis hogy van, és hogy mért nem kaptam.)

2018. nov. 17. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!